Magyar atlétika honlap

Magyar férfi bajnokok atlétikában, váltók

Rövidtávfutás (100-400)
Középtávfutás (800-1500)
Hossszútáv- és akadályfutás
Országúti futás
Mezei futás
Gátfutás
Gyaloglás
Ugrószámok
Dobószámok
Tízpróba
Váltók
Csapatbajnokságok
Fedettpályás bajnokságok

A hiányzó eredményeket ?? jelöli.

4x100 m-es váltófutás
1920. Bp.Egyetemi Athletikai Club (Podolszky Géza, Berács László, Csató Tivadar, Perényi Géza) 46.3
1921. Kereskedelmi Alkalmazottak Országos Sport Egyesülete (Hoffer Béla, Vogel Antal, Vida Béla, Gerő Ferenc) 46.3
1922. Kereskedelmi Alkalmazottak Országos Sport Egyesülete (Hoffer Béla, Gerő Mór, Vida Béla, Gerő Ferenc) 44.4
1923. Kereskedelmi Alkalmazottak Országos Sport Egyesülete (Kurunczy Lajos, Gerő Mór, Vida Béla, Gerő Ferenc) 43.2
1924. Kereskedelmi Alkalmazottak Országos Sport Egyesülete (Magyar Alajos, Vida Béla, Kurunczy Lajos, Gerő Ferenc) 43.1
1925. Kereskedők Atlétikai Egyesülete (Steinmetz István, Gerő Mór, Vida Béla, Gerő Ferenc) 42.7
1926. Kereskedők Atlétikai Egyesülete (Sugár István, Gerő Mór, Vida Béla, Balázs Jenő) 43.4
1927. Kereskedők Atlétikai Egyesülete (Sugár István, Magyar Alajos, Vida Béla, Balázs Jenő) 42.6
1928. Kereskedők Atlétikai Egyesülete (Gerő Ferenc, Gerő Mór, Balázs Jenő, Sugár István) 42.6
1929. Bp.Budai Torna Egylet (Odri Antal, Barsi László, Szalay Jenő, Raggambi István) 43.7
1930. Bp.Budai Torna Egylet (Barsi László, Paitz János, Szalay Jenő, Raggambi István) 42.9
1931. Bp.Budai Torna Egylet (Barsi László, Kovács József, Szalay Jenő, Raggambi István) 43.2
1932. Bp.Budai Torna Egylet (Kovácsy Gyula, Barsi László, Szalay Jenő, Zsitvay Zoltán) 43.7
1933. Bp.Budai Torna Egylet (Minach Márió, Kovács József, Paizs-Paitz János, Raggambi István) 42.1
1934. Bp.Budai Torna Egylet (Minai-Minach Márió, Paizs János, Kovács József, Sír József) 41.2
1935. Bp.Budai Torna Egylet (Koltai Henrik, Paizs János, Kovács József, Sír József) 41.9
1936. Bp.Budai Torna Egylet (Polgár Jenő, Paizs János, Kovács József, Sír József) 42.5
1937. Bp.Budai Torna Egylet (Görkói János, Paizs János, Kovács József, Sír József) 41.7
1938. Bp.Budai Torna Egylet (Görkói János, Paizs János, Kovács József, Sír József) 42.3
1939. Bp.Budai Torna Egylet (Görkói János, Polgár Jenő, Kovács József, Sír József) 42.6
1940. Bp.Budai Torna Egylet (Kovács József, Góby József, Polgár Jenő, Vermes Vilmos) 43
1941. Bp.Budai Torna Egylet (Góby József, Ember László, Polgár Jenő, Vermes Vilmos) 42.6
1942. Bp.Budai Torna Egylet (Szigetvári Ferenc, Vermes Vilmos, Polgár Jenő, Görkói János) 42.6
1943. Bp.Budai Torna Egylet (Görkói János, Hidas Ödön, Polgár Jenő, Vermes Vilmos) 42.9
1944. Testnevelési Főiskola SE (Cziráky József, Puskás Antal, Kőszegi János, Demeter Vilmos) 43.7
1945. Újpesti Torna Egylet (Szántó Ottó, Hegyesi Antal, Almádi Gyula, Csányi György) 46.4
1946. Kereskedelmi Alkalmazottak Országos Sport Egyesülete (Bakky Sándor, Száki Béla, Minszenti János, Hegyesi Antal) 45.2
1947. Vasas SC (Tíma Ferenc, Bartha László, Krivánszky Artur, Vermes Vilmos) 43.3
1948. Vasas SC (Zachner Lajos, Polgár Jenő, Tima Ferenc, Bartha László) 43.1
1949. Vasas SC (Ajkai Ákos, Puskás Antal, Tima Ferenc, Bartha László) 42.6
1950. Textiles SC (Karádi Péter, Szebeni Ottó, Csenger Attila, Lombos Dezső) 42.4
1951. Budapest V. (Nagy György, Dörnyei Ágoston, Adamik Zoltán, Ajkai Ákos) 43.4
1952. Dózsa SE (Senkei József, Földessy Ödön, Csányi György, Goldoványi Béla) 42.8
1953. Budapest I. (Hanzsér István, Retezár Imre, Csányi György, Goldoványi Béla) 43.1
1954. Dózsa SE (Homonnai Ferenc, Földessy Ödön, Csányi György, Goldoványi Béla) 42
1955. Bp.Honvéd SE (Senkei József, Dörnyei Ágoston, Adamik Zoltán, Szécsi Jenő) 42.2
1957. Bp.Honvéd SE (Légrádi Miklós, Dörnyei Ágoston, Adamik Zoltán, Szécsi Jenő) 44
1958. Tatabányai Bányász SC (Hencz Jenő, Kiss László, Országh József, Tóth Béla) 42.4
1959. Tatabányai Bányász SC (Csutorás János, Kiss László, Országh József, Tóth Béla) 42.1
1960. Tatabányai Bányász SC (Csiszár István, Kiss László, Országh József, Tóth Béla) 41.4
1961. Tatabányai Bányász SC (Országh József, Csiszár István, Kiss László, Sille József) 42
1962. Bp.Honvéd SE (Csutorás Csaba, Babos Imre, Gyulai István, Kalocsai Henrik) 41.3
1963. Bp.Honvéd SE (Csutorás Csaba, Gyulai István, Kalocsai Henrik, Regényi József) 42
1964. Bp.Honvéd SE (Kalocsai Henrik, Csutorás Csaba, Gyulai István, Hámori Imre) 41.3
1965. Bp.Honvéd SE (Kalocsai Henrik, Csutorás Csaba, Gyulai István, Kiss Ferenc) 41.1
1966. Bp.Honvéd SE (Petrovich Péter, Kalocsai Henrik, Gyulai István, Kiss Ferenc) 41.6
1967. Újpesti Dózsa SC (Zászló Zsolt, Rábai Gyula, Pajor Ferenc, Horváth László) 41.1
1968. Bp.Egyetemi Athletikai Club (Hajdú Lajos, Mihályfi László, Gyulai István, Spánik Ágoston) 40.9
1969. Bp.Egyetemi Athletikai Club (Hajdú Lajos, Mihályfi László, Gyulai István, Spánik Ágoston) 40.9
1970. Újpesti Dózsa SC (Rábai Gyula, Fügedi József, Bátori István, Pajor Ferenc) 41.4
1971. Bp.Honvéd SE (Kalocsai Henrik, Magyar Gyula, Kövesdi István, Farkas Tibor) 40.9
1972. Bp.Honvéd SE (Kalocsai Henrik, Magyar Gyula, Petőházi Tibor, Aradi János) 40.9
1973. Bp.Honvéd SE (Kandár Tibor, Aradi János, Magyar Gyula, Farkas Tibor) 40.9
1974. Bp.Honvéd SE (Kandár Tibor, Magyar Gyula, Lóránd Károly, Farkas Tibor) 41.6
1975. Bp.Honvéd SE (Telegdi Gyula, Magyar Gyula, Tatár István, Farkas Tibor) 41.0
1976. Újpesti Dózsa SC (Fehér István, Horváth István, Szélessy György, Hornyacsek Nándor) 41.3
1977. Bp.Honvéd SE (Bagyura József, Magyar Gyula, Katona Gábor, Tatár István) 41.0
1978. Bp.Honvéd SE (Bagyura József, Magyar Gyula, Katona Gábor, Tatár István) 41.23
1979. Bp.Honvéd SE (Mészáros László, Magyar Gyula, Bagyura József, Tatár István) 40.93
1980. Bp.Honvéd SE (Mészáros László, Lenger András, Bagyura József, Tatár István) 41.67
1981. Bp.Honvéd SE (Mészáros László, Bagyura Nándor, Tremmel László, Tatár István) 41.04
1982. Újpesti Dózsa SC (Takács István, Bankó Pál, Bakos György, Újhelyi Sándor) 40.67
1983. Újpesti Dózsa SC (Takács István, Bankó Pál, Bakos György, Újhelyi Sándor) 40.97
1984. Bp.Honvéd SE (Szabó Zsolt, Karaffa László, Fetter György, Tatár István) 40.45
1985. Bp.Honvéd SE (Daragó László, Karaffa László, Karlik Pál, Tatár István) 39.47
1986. Bp.Honvéd SE (Hobinka Zsolt, Karaffa László, Karlik Pál, Tatár István) 39.01
1987. Bp.Honvéd SE (Karaffa László, Fetter György, Karlik Pál, Tatár István) 39.87
1988. Újpesti Dózsa SC (Bakos György, Menczer Gusztáv, Rezák Pál, Kovács Attila) 39.86
1989. Újpesti Dózsa SC (Nagy István, Kovács Attila, Rezák Pál, Menczer Gusztáv) 40.64
1990. Újpesti Dózsa SC (Bakos György, Menczer Gusztáv, Rezák Pál, Kovács Attila) 39.87
1991. Újpesti Torna Egylet (Dobos György, Menczer Gusztáv, Rezák Pál, Kovács Attila) 40.57
1992. Újpesti Torna Egylet (Dobos György, Menczer Gusztáv, Rezák Pál, Kovács Attila) 40.26
1993. Bp.Honvéd SE (Utasi Sándor, Karaffa László, Fetter György, Menczer Gusztáv) 40.59
1994. Zalaegerszegi AC (Alexa Szabolcs, Hajdű Sándor, Kiss Gábor, Bella Attila) 40.55
1995. Bp.Honvéd SE (Czebei Zsolt, Karaffa László, Makláry Szabolcs, Menczer Gusztáv) 40.37
1996. Bp.Honvéd SE (Dobos Gábor, Kiss Gábor, Czebei Zsolt, Gyulai Miklós) 40.65
1997. Bp.Honvéd SE (Makláry Szabolcs, Gyulai Miklós, Pauer Géza, Dobos Gábor) 40.89
1998. Zalaegerszegi AC (Kovács György, Takács Gábor, Bella Attila, Alexa Szabolcs) 41.29
1999. Bp.Honvéd SE (Bédi Tibor, Dombi Zétény, Pauer Géza, Zsombor Zsolt) 41.01
2000. Bp.Honvéd SE (Bédi Tibor, Dombi Zétény, Dremák András, Pauer Géza) 40.65
2001. Bp.Honvéd SE (Bédi Tibor, Prosser Zsolt, Maroshévizi Gergely, Pauer Géza) 41.50
2002. Soproni AC (Lőrincz Imre, Németh Gergely, Németh Roland, Gyulai Miklós) 40.42
2003. Bp.Honvéd SE (Bakai Gergely, Pauer Géza, Rosser Zsolt, Dezsö Ákos) 41.51
2004. Soproni AC (Németh Gergely, Gyulai Miklós, Németh Roland, Lőrincz Imre) 40.77
2005. Bp.Honvéd (Miklós Péter, Dezső Ákos, Dobos Gábor, Pauer Géza) 40.77
2006. Soproni AC (Bárdics András, Németh Gergely, Németh Roland, Lőrincz Imre) 40.85
2007. Ferencvárosi Torna Club (Arnhoffer Károly, Németh Gergely, Németh Roland, Pásztor Csaba) 40.61
2008. Bp.Honvéd (Palágyi Gergely, Vas Dávid, Maroshévizi Gergely, Miklós Péter) 41.03
2009. Ferencvárosi Torna Club (Németh Gergely, Németh Roland, Jeleni Csaba, Pásztor Gábor) 40.90
2010. Ferencvárosi Torna Club (Szabó Lászó, Pauer Géza, Gyömbér Zoltán, Pásztor Gábor) 41.87
2011. Bp.Honvéd (Kiss Gábor, Vas Dávid, Propszt Norbert, Bézsenyi Gergő) 41.90
2012. Budaőrsi AC (Palágyi Gergely, Szabó Róbert, Papp Gábor, Pauer Géza) 42.16
2013. Gödölloi EAC (Karlik Ádám, Móré Gyozo, Pozsgai Dániel, Karlik Dániel) 41.06

5x100 m-es váltófutás
1919. Magyar Athletikai Club (Szerelemhegyi Ervin, Déván István, Fixl Lajos, Gáspár Jenő, Krepuska Géza) 57.9

4x200 m-es váltófutás
1936. Magyar Athletikai Club (Minai Márió, Gyenes Vilmos, Nagy Géza, Gyenes Gyula) 1:29
1937. Bp.Budai Torna Egylet (Görkói János, Polgár Jenő, Sír József, Kovács József) 1:27.1
1938. Bp.Budai Torna Egylet (Görkói János, Góby József, Sír József, Kovács József) 1:29.6
1939. Bp.Budai Torna Egylet (Görkói János, Polgár Jenő, Góby József, Sír József) 1:29.8
1940. Bp.Budai Torna Egylet (Zajki Tibor, Góby József, Polgár Jenő, Kovács József) 1:29.9
1941. Magyar Athletikai Club (Minai Márió, Paulusz János, Bótai Péter, Gyenes Gyula) 1:28.9
1942. Bp.Budai Torna Egylet (Hidas Ödön, Polgár Jenő, Görkói János, Szigetvári Ferenc) 1:28.8
1943. Bp.Budai Torna Egylet (Góby József, Polgár Jenő, Hidas Ödön, Görkói János) 1:29.6
1944. Testvériség SE (Onódy László, Marosi László, Beck József, Jávor Lajos) 1:32.2
1946. Újpesti Torna Egylet (Almádi Antal, Szántó Ottó, Somlós Ferenc, Csányi György) 1:35.5
1947. Vasas SC (Bartha László, Krivánszky Artur, Almási József, Tima Ferenc) 1:30.6
1948. Vasas SC (Polgár Jenő, Antal Gyula, Bartha László, Tima Ferenc) 1:30
1949. Magyar Testgyakorló Köre (Lengyel László, Lőcsei István, Lombos Dezső, Szebeni Ottó) 1:30
1950. Textiles SC (Lombos Dezső, Csenger Attila, Karádi Péter, Szebeni Ottó) 1:28.9
1955. Bp.Haladás Sport Kör (Zarándi László, Csutorás Csaba, Sebestyén Tamás, Jakabfy Sándor) 1:28.2
1957. Bp.Honvéd SE (Dörnyei Ágoston, Kalamenovics Géza, Szécsi Jenő, Adamik Zoltán) 1:29.2
1958. Tatabányai Bányász SC (Hencz Jenő, Kiss László, Országh József, Tóth Béla) 1:29.4
1959. Bp.Honvéd SE (Horváth Tibor, Majercsik Mihály, Kálmánfi Géza, Korda-Kovács István) 1:28.5
1960. Tatabányai Bányász SC (Csiszár István, Kiss László, Országh József, Tóth Béla) 1:26.1
1961. Tatabányai Bányász SC (Csutorás János, Sille József, Kiss László, Csiszár István) 1:28.2
1962. Bp.Honvéd SE (Kalocsai Henrik, Csutorás Csaba, Gyulai István, Babos Imre) 1:25.5
1963. Bp.Egyetemi Athletikai Club (Hevesi László, Kerekes András, Vértesy Miklós, Révész Péter) 1:28.9
1964. Bp.Honvéd SE (Baran János, Kalocsai Henrik, Gyulai István, Csutorás Csaba) 1:26.4
1965. Újpesti Dózsa SC (Zászló Zsolt, Rábai Gyula, Ringhoffer Zsolt, Istóczky József) 1:26.6
1966. Újpesti Dózsa SC (Zászló Zsolt, Horváth László, Rábai Gyula, Istóczky József) 1:27
1967. Bp.Honvéd SE (Zsinka András, Kalocsai Henrik, Nyíregyházi György, Gyulai István) 1:27.4
1968. Bp.Egyetemi Athletikai Club (Spánik Ágoston, Gyulai István, Mihályfi László, Hajdú Lajos) 1:26
1969. Bp.Egyetemi Athletikai Club (Spánik Ágoston, Hajdú Lajos, Gyulai István, Mihályfi László) 1:26.2
1970. Bp.Egyetemi Athletikai Club (Spánik Ágoston, Hajdú Lajos, Gyulai István, Mihályfi László) 1:25.6
1971. Újpesti Dózsa SC (Rábai Gyula, Bátori István, Fügedi József, Zsinka András) 1:25.8
1972. Bp.Honvéd SE (Petőházi Tibor, Milassin Lóránd, Aradi János, Magyar Gyula) 1:25.5
1973. Újpesti Dózsa SC (Pajor Ferenc, Rusznák Sándor, Árva István, Bátori István) 1:26.2
1974. Bp.Honvéd SE (Magyar Gyula, Farkas Tibor, Aradi János, Lóránd Károly) 1:27.1
1975. Bp.Honvéd SE (Telegdi Gyula, Farkas Tibor, Tatár István, Magyar Gyula) 1:27.5
1976. Bp.Egyetemi Athletikai Club (Babinszky Tibor, Széll István, Sereg János, Heinrich Viktor) 1:27.5
1977. Nyíregyházi Vasutas Spartacus SC (Vass László, Szemeti Gyula, Deák Géza, Novák István) 1:26.1
1978. Debreceni MTE (Kovács Gyula, Nagy Tibor, Kövesdi István, Bodó Béla) 1:25.1
1979. Bp.Honvéd SE (Tatár István, Bagyura József, Magyar Gyula, Mészáros László) 1:26.17
1980. Bp.Honvéd SE (Bagyura József, Bagyura Nándor, Tatár István, Langer István) 1:25.85
1981. Bp.Honvéd SE (Mészáros László, Szétag László, Tatár István, Bagyura Nándor) 1:25.8
1982. Újpesti Dózsa SC (Halász Géza, Bankó Pál, Bakos György, Újhelyi Sándor) 1:24.29
1983. Újpesti Dózsa SC (Takács István, Bankó Pál, Bakos György, Újhelyi Sándor) 1:24.34
1984. Diósgyőri VTK (Lindák László, Takács József, Gartner Károly, Péczeli Tamás) 1:28.17
1985. BEAC-MAFC (Szalai Csaba, Szabó Csaba, Hencz Csaba, Daragó László) 1:27.99
1986. BEAC-MAFC (Hencz Sándor, Daragó László, Lados Péter, Szabó Csaba) 1:28.8
1988. Újpesti Dózsa SC (Bakos György, Katona Ervin, Rezák Pál, Menczer Gusztáv) 1:24.81
1989. Újpesti Dózsa SC (Bakos György, Nagy István, Rezák Pál, Menczer Gusztáv) 1:25.08
1990. Újpesti Dózsa SC (Nagy István, Rezák Pál, Menczer Gusztáv, Katona Ervin) 1:24.61
1991. Újpesti Torna Egylet (Dobos György, Bakos György, Katona Ervin, Rezák Pál) 1:26.09
1992. Szegedi SC (Lisztóczki János, Vida János, Marik Balázs, Alexa Szabolcs) 1:28.46
1993. Bp.Honvéd SE (Utasi Sándor, Menczer Gusztáv, Fetter György, Karaffa László) 1:24.59
1994. Újpesti Torna Egylet (Dobos György, Szabó Dezső, Munkácsi Sándor, Nyilasi Péter) 1:25.72
1995. Bp.Honvéd SE (Czebei Zsolt, Makláry Szabolcs, Karaffa László, Menczer Gusztáv) 1:25.55
1996. Testnevelési Főiskola SE (Markulidesz Anninosz, Németh P., Pintér Béla, Béres Sándor) 1:27.03
1997. Újpesti Torna Egylet (Kovács Viktor, Nyilasi Péter, Munkácsi Sándor, Csillag Levente) 1:24.98
1998. Újpesti Torna Egylet (Juhász István, Babály László, Nyilasi Péter, Dobos György) 1:26.77
1999. Bp.Honvéd SE (Pauer Géza, Dobos Gábor, Dombi Zétény, Bédi Tibor) 1:23.35
2000. Bp.Honvéd SE (Pauer Géza, Csarangó Tamás, Dombi Zétény, Bédi Tibor) 1:25.57
2001. Bp.Honvéd SE (Dremák András, Pauer Géza, Zsombor Csaba, Bédi Tibor) 1:27.05
2013. Vasas SC (Kemény Dávid, Koós Erik, Szebeny Miklós, Várdai Péter) 1:28.93

4x400 m-es váltófutás
1920. Magyar Testgyakorlók Köre (Kainráth Antal, Görög Jenő, Vogel Antal, Kurunczy Lajos) 3:33.9
1921. Magyar Athletikai Club (Fedák Béla, Gál Ferenc, Benedek János, Fixl Lajos) 3:29.4
1922. Magyar Athletikai Club (Somfay Elemér, Fedák Béla, Benedek János, Fixl Lajos) 3:33
1923. Magyar Athletikai Club (Fedák Béla, Somfay Elemér, Juhász György, Fixl Lajos) 3:26.9
1924. Kereskedelmi Alkalmazottak Országos Egyesülete (Gerő Mór, Steinmetz István, Gerő Ferenc, Kurunczy Lajos) 3:25.8
1925. Kereskedelmi Alkalmazottak Országos Egyesülete (Gerő Ferenc, Ruzitska Géza, Steinmetz István, Gerő Mór) 3:33.5
1926. Kereskedők Atlétikai Egyesülete (Daubner István, Balázs Jenő, Gerő Mór, Sugár István) 3:24.8
1927. Kereskedők Atlétikai Egyesülete (Balázs Jenő, Sugár István, Gerő Mór, Daubner István) 3:24.6
1928. Bp.Budai Torna Egylet (Szalay Jenő, Raggambi István, Odri Antal, Barsi László) 3:24.8
1929. Bp.Budai Torna Egylet (Dárday István, Odri Antal, Szalay Jenő, Barsi László) 3:27.6
1930. Bp.Budai Torna Egylet (Farkas Károly, Szalay Jenő, Kovács József, Barsi László) 3:27.2
1931. Bp.Budai Torna Egylet (Klein Ferenc, Szalay Jenő, Zsitvay Zoltán, Barsi László) 3:28.4
1932. Bp.Budai Torna Egylet (Kovácsy Gyula, Buchmann János, Szalay Jenő, Barsi László) 3:26.2
1933. Bp.Budai Torna Egylet (Barsi László, Szalay Jenő, Szabó László, Kovács József) 3:24.2
1934. Bp.Budai Torna Egylet (Szabó László, Margó György, Kovács József, Barsi László) 3:22.8
1935. Bp.Budai Torna Egylet (Czeglényi László, Kovács József, Temesvári Ferenc, Zsitvay Zoltán) 3:18.8
1936. Bp.Budai Torna Egylet (Polgár Jenő, Görkói János, Zsitvay Zoltán, Kovács József) 3:20.8
1937. Bp.Budai Torna Egylet (Harsányi Gusztáv, Görkói János, Sír József, Kovács József) 3:19.8
1938. Bp.Budai Torna Egylet (Polgár Jenő, Harsányi Gusztáv, Kovács József, Görkói János) 3:21.8
1939. Bp.Budai Torna Egylet (Görkói János, Polgár Jenő, Góby József, Sír József) 3:23.2
1940. Bp.Budai Torna Egylet (Görkói János, Assakürti Tibor, Polgár Jenő, Góby József) 3:22.1
1941. Bp.Budai Torna Egylet (Góby József, Görkói János, Fülöp József, Polgár Jenő) 3:20.2
1942. Bp.Budai Torna Egylet (Polgár Jenő, Görkói János, Hidas Ödön, Harsányi Gusztáv) 3:23
1943. Bp.Budai Torna Egylet (Görkói János, Góby József, Polgár Jenő, Hidas Ödön) 3:25
1944. Műegyetemi Athletikai és Football Club (Soltész Gábor, Kiss József, Balázs Bertalan, Balogh Dezső) 3:25.4
1945. Vasas SC (Krivánszky Artur, Almási József, Maklári Lajos, Kalotai Vilmos) 3:37
1946. Kereskedelmi Alkalmazottak Országos Egyesülete (Mindszenti János, Vadas József, Lőcsei István, Lombos Dezső) 3:34.4
1947. Műegyetemi Athletikai és Football Club (Árvay Artur, Antal Gyula, Balogh Dezső, Goldoványi Béla) 3:23.2
1948. Vasas SC (Almási József, Polgár Jenő, Antal Gyula, Garay Sándor) 3:24.2
1949. Pécsi Lokomotiv SK (Kurucz Elemér, Lippay Antal, Baranyai János, Solymosi Egon) 3:25.3
1950. Textiles SC (Csenger Attila, Lőcsei István, Lombos Dezső, Karádi Péter) 3:21.4
1951. Budapest I. (Bakos Jenő, Meixner Ferenc, Dörnyei Ágoston, Adamik Zoltán) 3:20
1952. SZOT I. (Lippay Antal, Bánhalmi Ferenc, Antal Gyula, Solymosi Egon) 3:19.2
1953. Baranya megye (Lombos Henrik, Majercsik Mihály, Lippay Antal, Solymosi Egon) 3:23
1954. Vörös Lobogó SE (Kovács István, Bánhalmi Ferenc, Lombos Dezső, Karádi Péter) 3:16.1
1955. Bp.Honvéd SE (Dörnyei Ágoston, Rózsavölgyi István, Szécsi Jenő, Adamik Zoltán) 3:18.1
1957. Ú.Dózsa SC (Szentgáli Lajos, Battancs Lajos, Botár Attila, Pangert László) 3:22.2
1958. Bp.Honvéd SE (Rózsavölgyi István, Szécsi Jenő, Kálmánfi Géza, Kovács István) 3:21.4
1959. Bp.Honvéd SE (Oravecz Zoltán, Kálmánfi Géza, Majercsik Mihály, Korda-Kovács István) 3:17.7
1960. Bp.Honvéd SE (Oravecz Zoltán, Majercsik Mihály, Csutorás Csaba, Korda István) 3:15.9
1961. Bp.Honvéd SE (Nagy József, Korda István, Majercsik Mihály, Csutorás Csaba) 3:17.1
1962. Bp.Honvéd SE (Korda István, Majercsik Mihály, Gyulai István, Csutorás Csaba) 3:11.6
1963. Bp.Honvéd SE (Majercsik Mihály, Regényi József, Csutorás Csaba, Gyulai István) 3:18.5
1964. Bp.Honvéd SE (Kalocsai Henrik, Regényi József, Csutorás Csaba, Gyulai István) 3:16.2
1965. Bp.Honvéd SE (Kalocsai Henrik, Csutorás Csaba, Kapás Géza, Gyulai István) 3:14.2
1966. Újpesti Dózsa SC (Istóczky József, Ringhoffer Zsolt, Nagy Imre, Nagy László) 3:15.3
1967. Bp.Honvéd SE (Kárpáti Béla, Zsinka András, Kapás Géza, Gyulai István) 3:14.8
1968. Bp.Egyetemi Athletikai Club (Császár Zoltán, Spánik Ágoston, Gyulai István, Mihályfi László) 3:14.8
1969. Újpesti Dózsa SC (Bátori István, Horváth László, Fekete Sándor, Fügedi József) 3:10.8
1970. Újpesti Dózsa SC (Bátori István, Zsinka András, Fekete Sándor, Fügedi József) 3:14.4
1971. Újpesti Dózsa SC (Bátori István, Árva István, Fügedi József, Zsinka András) 3:13.0
1972. Újpesti Dózsa SC (Bátori István, Árva István, Fekete Sándor, Zsinka András) 3:11.2
1973. Újpesti Dózsa SC (Bátori István, Rusznák Sándor, Zsinka András, Árva István) 3:12.7
1974. Pécsi MSC (Lukács László, Szabó Antal, Lépold Endre, Patty István) 3:13.2
1975. Bp.Honvéd SE (Deák Ferenc, Benyovszki István, Magyar Gyula, Aradi János) 3:15.9
1976. Újpesti Dózsa SC (Kristóf Ferenc, Árva István, Zsinka András, Hornyacsek Nándor) 3:25.7
1977. Nyíregyházi Vasutas Spartacus SC (Novák István, Fáklya Tibor, Szemeti Gyula, Deák Géza) 3:13.1
1978. Újpesti Dózsa SC (Takács István, Hornyacsek Nándor, Árva István, Zsinka András) 3:13.6
1979. Újpesti Dózsa SC (Bakos György, Újhelyi Sándor, Takács István, Hornyacsek Nándor) 3:10.49
1980. Újpesti Dózsa SC (Knyazoviczky András, Bakos György, Újhelyi Sándor, Takács István) 3:13.2
1981. Debreceni MVSC (Nagy Tibor, Lovas Miklós, Nagy Miklós, Babály László) 3:12.78
1982. Újpesti Dózsa SC (Halász Géza, Bankó Pál, Bakos György, Újhelyi Sándor) 3:10.59
1983. Újpesti Dózsa SC (Halász Géza, Takács István, Bankó Pál, Újhelyi Sándor) 3:09.49
1984. Újpesti Dózsa SC (Takács István, Bankó Pál, Simon Balla István, Szabó G. István) 3:09.58
1985. Újpesti Dózsa SC (Menczer Gusztáv, Bankó Pál, Takács István, Szabó G. István) 3:06.57
1986. Újpesti Dózsa SC (Menczer Gusztáv, Takács István, Szabó G. István, Bankó Pál) 3:08.25
1987. Újpesti Dózsa SC (Takács István, Bankó Pál, Szabó G. István, Katona Ervin) 3:08.55
1988. Újpesti Dózsa SC (Menczer Gusztáv, Takács István, Szabó G. István, Katona Ervin) 3:07.86
1989. Újpesti Dózsa SC (Szabó G. István, Simon Balla István, Menczer Gusztáv, Katona Ervin) 3:09.06
1990. Újpesti Dózsa SC (Rezák Pál, Banai Róbert, Munkácsi Sándor, Katona Ervin) 3:13.35
1991. Újpesti Torna Egylet (Munkácsi Sándor, Katona Ervin, Szabó Dezső, Menczer Gusztáv) 3:12.51
1992. Testvériség (Hasszán Ferenc, Török Zsombor, Árpási Miklós, Borsos Károly) 3:11.12
1993. Zalaegerszegi AC (Bella Attila, Kiss Gábor, Hajdú Sándor, Both Vilmos) 3:12.47
1994. Zalaegerszegi AC (Bella Attila, Both Vilmos, Hajdű Sándor, Kiss Gábor) 3:12.27
1995. Zalaegerszegi AC (Bella Attila, Kovács Dusán, Both Vilmos, Kiss Gábor) 3:12.53
1996. Alba Regia Atlétikai Klub (Varga Tamás, Tölgyesi Balázs, Császár Zoltán, Korányi Balázs) 3:14.10
1997. Zalaegerszegi AC (Bella Attila, Both Vilmos, Kiss László, Kovács Dusán) 3:13.67
1998. Újpesti Torna Egylet (Szabó Dénes, Szabó Dezső, Nyilasi Péter, Zsivótzky Attila) 3:13.94
1999. Bp.Honvéd (Zsombor Csaba, Tokai Gábor, Dombi Zétény, Bédi Tibor) 3:13.49
2000. Győri Dózsa (Lukács Kornél, Lukács András, Szalai Zsolt, Szeglet Zsolt) 3:17.57
2001. Debreceni AK (Zsivoczky Attila, Szabó János, Ullaga András, Kilvinger Attila) 3:14.31
2002. Debreceni AK (Sztermen Péter, Kovács Dusán, Zsivoczky Attila, Kilvinger Attila) 3:16.76
2003. Győri Dózsa (Gaál György, Nagy István, Lukács András, Szeglet Zsolt) 3:15.79
2004. Testnevelési Főiskola SE (Gaál György, Kasper István, Kazi Tamás, Skoumál Péter) 3:16.49
2005. Testnevelési Főiskola SE (Kasper István, Borsányi Zoltán, Kazi Tamás, Gaál György) 3:12.99
2006. Testnevelési Főiskola SE (Kasper István, Gaál György, Kazi Tamás, Borsányi Zoltán) 3:13.92
2007. Alba Regia Atlétikai Klub (Baglyas Tamás, Kovács Csaba, Licsák András, Molnár Balázs) 3:15.05
2008. VEDAC (Tibola István, Doma Csaba, Kállay Dániel, Takács Dávid) 3:16.37
2009. VEDAC (Doma Csaba, Bartha László, Kállay Dániel, Takács Dávid) 3:13.72
2010. VEDAC (Takács Dávid, Bartha László, Schmidt Kornél, Kállay Dániel) 3:15.74
2011. Debreceni SC-SI (Gutema Emanual, Koroknai Máté, Koroknai Tibor, Kazi Tamás) 3:12.22
2012. VEDAC (Schmidt Kornél, Takács Dávid, Kállay Dániel, Bartha László) 3:13.82
2013. Debreceni SC-SI (Gutema Emanuel, Koroknai Tibor, Koroknai Máté, Kazi Tamás) 3:11.36

5x400 m-es váltófutás
1919. Magyar Athletikai Club (Halmay Tibor, Szerelemhegyi Ervin, Déván István, Fixl Lajos, Krepuska Géza) 4:31.2

4x800 m-es váltófutás
1936. Magyar Athletikai Club (Szabó Miklós, Ribényi Tibor, Rátonyi Sándor, Gombos Gerzson) 7:57.6
1937. Magyar Athletikai Club (Gombos Gerzson, Vörös Viktor, Istenes Gusztáv, Szabó Miklós) 7:53.6
1938. Bp.Budai Torna Egylet (Görkói János, Polgár Jenő, Czeglényi László, Harsányi Gusztáv) 7:57
1939. Magyar Athletikai Club (Gombos Gerzson, Vadas József, Istenes Gusztáv, Rátonyi Sándor) 8:01.8
1940. Bp.Budai Torna Egylet (Góby József, Polgár Jenő, Pitz Lőrinc, Harsányi Gusztáv) 8:04
1941. Újpesti Torna Egylet (Almási József, Sárvári Dezső, Hires László, Berényi Ferenc) 7:58
1942. Testvériség SE (Kárpáti Béla, Nagy István, Szeben Péter, Marosi László) 8:04.8
1943. Magyar Athletikai Club (Gombos Gerzson, Vadas József, Garay Sándor, Szabó Miklós) 8:07.2
1944. Magyar Athletikai Club (Szilvás Ferenc, Kalotai Vilmos, Iglói Mihály, Garay Sándor) 8:19.6
1946. Vasas SC (Kalotai Vilmos, Sándor János, Almási József, Garay Sándor) 8:26.8
1947. Vasas SC (Garay Sándor, Izsóf Alajos, Juhász Béla, Almási József) 8:06.6
1948. Vasas SC (Juhász Béla, Bakos Jenő, Almási József, Garay Sándor) 7:59.6
1949. Vasas SC (Bakos Jenő, Antal Gyula, Nagytelki József, Lombos Henrik) 8:04.4
1950. Csepeli Vasas SK (Balázs Bertalan, Stelczer Ervin, Tölgyesi Vilmos, Almási József) 7:57
1955. Bp.Honvéd SE (Mikes Ferenc, Tábori László, Iharos Sándor, Rózsavölgyi István) 7:40
1957. Újpesti Dózsa SC (Battancs Lajos, Beke György, Varga Gyula, Szentgáli Lajos) 7:51.4
1958. Újpesti Dózsa SC (Kolozs Zoltán, Varga Gyula, Kovács Lajos, Szentgáli Lajos) 7:44.8
1959. Bp.Honvéd SE (Mácsár József, Korda István, Rózsavölgyi István, Iharos Sándor) 7:39.2
1960. Bp.Honvéd SE (Iharos Sándor, Rózsavölgyi István, Mácsár József, Korda István) 7:33.2
1961. Bp.Honvéd SE (Korda István, Rózsavölgyi István, Iharos Sándor, Papp Béla) 7:46.2
1962. Újpesti Dózsa SC (Tálas István, Kovács Lajos, Prohászka István, Garbacz Ferenc) 7:44
1963. Vasas SC (Andok Pál, Hajós Ferenc, Farkas János, Parsch Péter) 7:45.4
1964. Újpesti Dózsa SC (Nagy Károly, Nagy Sándor, Pamuki József, Nagy Imre) 7:55.6
1965. Újpesti Dózsa SC (Benkő János, Nagy Károly, Pamuki József, Nagy Imre) 7:42.8
1966. Újpesti Dózsa SC (Máthé Sándor, Ringhoffer Zsolt, Benkő János, Nagy Imre) 7:42
1967. Bp.Honvéd SE (Pokorny István, Kárpáti Béla, Szabó János, Kapás Géza) 7:46.8
1968. Bp.Honvéd SE (Szatmári Sándor, Pfundt Imre, Nagy László, Kapás Géza) 7:42.8
1969. Újpesti Dózsa SC (Zemen János, Zsinka András, Nagy Vilmos, Fekete Sándor) 7:45.6
1970. Újpesti Dózsa SC (Zemen János, Nagy Vilmos, Fekete Sándor, Zsinka András) 7:35.8
1971. Újpesti Dózsa SC (Árva István, Fekete Sándor, Zemen János, Zsinka András) 7:27.4
1972. Újpesti Dózsa SC (Árva István, Zemen János, Fekete Sándor, Zsinka András) 7:33.4
1973. Újpesti Dózsa SC (Árva István, Németh Gyula, Zsinka András, Fekete Sándor) 7:40.0
1974. Újpesti Dózsa SC (Szántó Tamás, Zemen János, Fekete Sándor, Zsinka András) 7:42.4
1975. Újpesti Dózsa SC (Zemen János, Zsinka András, Fekete Sándor, Szántó Tamás) 7:40.4
1976. Újpesti Dózsa SC (Fekete Sándor, Szántó Tamás, Zemen János, Zsinka András) 7:24.0
1977. Ferencvárosi Torna Club (Hrenek János, Ötvös Imre, Deák Nagy Imre, Horváth Béla) 7:20.6
1978. Újpesti Dózsa SC (Bottlik Béla, Zsinka András, Kiss János, Zemen János) 7:27.1
1979. Ferencvárosi Torna Club (Hrenek János, Deák Nagy Imre, Ötvös Imre, Golács Miklós) 7:27.4
1980. Bp.Honvéd SE (Nagy Zoltán, Markó Gábor, Tóth László, Lajkó István) 7:29.4
1981. Tatabányai Bányász SC (Zöld László, Laposa Ferenc, Liczul János, Szalai István) 7:23.0
1982. Tatabányai Bányász SC (Molnár Gábor, Liczul János, Szalai István, Zöld László) 7:26.4
1983. Tatabányai Bányász SC (Molnár Gábor, Zöld László, Reichnach Ferenc, Szalai István) 7:32.72
1984. Szegedi EOL AK (Fóris László, Búcsúházi József, Volford László, Énekes Béla) 7:34.27
1985. Bp.Honvéd SE (Kardos István, Knipl István, Czakó Péter, Tóth László) 7:41.7
1986. Diósgyőri VTK (Bereczky József, Weiner Csaba, Péczeli Tamás, Szabó Zsolt) 7:47.8
1988. Tatabányai Bányász SC (Pécsi Zoltán, Pócsai Tamás, Reichnach Ferenc, Szalai István) 7:31.61
1989. Bp.Honvéd SE (Tóth László, Martina Tibor, Kováts Ferenc, Dobi Gábor) 7:23.91
1990. Szegedi VSE (Susányi Tamás, Hegyes István, Sári Zoltán, Kováts Ferenc) 7:41.49
1991. Bp.Vasutas SC (Pécsi Zoltán, Benedek Zsolt, Reichnach Ferenc, Molnár Tamás) 7:41.50
1992. Bp.Vasutas SC (Pócsai Zoltán, Czakó Péter, Benedek Zsolt, Reichnach Ferenc) 7:41.28
1993. Újpesti Torna Egylet (Bogár Attila, Laczfi Endre, Kollár Csaba, Banai Róbert) 7:40.81
1994. Újpesti Torna Egylet (Kliszek Tamás, Babinyecz József, Banai Róbert, Benkő Zsolt) 7:35.56
1995. Újpesti Torna Egylet (Bozán Károly, Benkő Zsolt, Nagy István, Banai Róbert) 8:00.28
1996. TFSE (Mihalovics Gábor, Gyimes Zsolt, Töreki András, Lenhardt Zoltán) 7:53.44
1997. Újpesti Torna Egylet (Nagy István, Benkő Zsolt, Imre Péter, Veres Gábor) 8:05.42
1998. Alba Regia Atlétikai Klub (Hódis Richárd, Varga Tamás, Oláh Roland, Korányi Balázs) 7:52.37
1999. Alba Regia Atlétikai Klub (Oláh Roland, Kliszek Tamás, Békési Ferenc, Tölgyesi Balázs) 7:41.9
2000. Alba Regia Atlétikai Klub (Békési Ferenc, Oláh Roland, Tölgyesi Balázs, Korányi Balázs) 7:30.52
2001. Központi Sportiskola (Árpási Miklós, Kis Csaba, Csesznegi Dávid, Polgár Balázs) 7:35.07
2013. Debreceni SC-SI (Pápai Gergely, Pásti Ferenc, Gutema Emanuel, Kazi Tamás) 7:44.13

3x1000 m-es váltófutás
2002. KSI (Csaja Gábor, Polgár Balázs, Kerékjártó István) 7:20.52
2003. MAC-Népstadon (Kiss Roland, Némedi Zoltán, Stépán Zsolt) 7:26.02

4x1500 m-es váltófutás
1920. Bp.Egyetemi Athletikai Club (Stefániai Vilmos, Koszta Gyula, Váradi Mihály, Benedek János) 17:50
1921. Magyar Athletikai Club (Lovas Antal, Bozsik István, Medvegy Árpád, Benedek János) 17:54.1
1922. Magyar Testgyakorlók Köre (Koszta Gyula, Fonyó Márton, Pártos Ernő, Grósz István) 18:30.4
1923. Magyar Athletikai Club (Vitéz Ottó, Zoltány Kálmán, Bejczy Lajos, Benedek János) 17:27.4
1924. Magyar Athletikai Club (Kultsár István, Belloni Gyula, Sárvári Benedek, Bejczy Lajos) 17:13
1925. Magyar Athletikai Club (Szerb Elek, Kultsár István, Szigeti István, Belloni Gyula) 18:02.4
1926. Magyar Athletikai Club (Bejczy Lajos, Szerb Elek, Belloni Gyula, Szigeti István) 17:04.4
1927. Magyar Testgyakorlók Köre (Ferihegyi Frigyes, Farkas Ferenc, Marton József, Grósz István) 16:55
1928. Magyar Athletikai Club (Belloni Gyula, Bejczy Lajos, Szerb Elek, Gyulay Gábor) 17:15.8
1929. Magyar Athletikai Club (Benke Géza, Belloni Gyula, Szerb Elek, Szabó Miklós) 17:22.4
1930. Magyar Athletikai Club (Cser Béla, Gyulay Gábor, Belloni Gyula, Szabó Miklós) 17:02.2
1931. Törekvés SE (Bártfalvi Sándor, Gomola Pál, Steffen Henrik, Hermann István) 17:28.2
1932. Magyar Athletikai Club (Belloni Gyula, Szerb Elek, Bejczy Lajos, Gyulay Gábor) 16:57.8
1933. Újpesti Torna Egylet (Sárosi József, Sárvári Rezső, Juhász József, Pálfy Ignác) 17:00.6
1934. Magyar Athletikai Club (Juhász Emil, Istenes Gusztáv, Rátonyi Sándor, Szabó Miklós) 16:41
1935. Magyar Athletikai Club (Rátonyi Sándor, Csaplár András, Istenes Gusztáv, Szabó Miklós) 16:22
1936. Magyar Athletikai Club (Gömöri Elemér, Rátonyi Sándor, Vörös Viktor, Szabó Miklós) 16:37
1937. Magyar Athletikai Club (Csaplár András, Istenes Gusztáv, Rátonyi Sándor, Szabó Miklós) 16:42.2
1938. Magyar Athletikai Club (Vörös Viktor, Csaplár András, Iglói Mihály, Szabó Miklós) 17:07
1939. Magyar Athletikai Club (Istenes Gusztáv, Csaplár András, Rátonyi Sándor, Szabó Miklós) 16:19.8
1940. Magyar Athletikai Club (Istenes Gusztáv, Csaplár András, Iglói Mihály, Szabó Miklós) 16:16.8
1941. Újpesti Torna Egylet (Zoltai László, Eper Imre, Hires László, Almási József) 16:11.8
1942. Bp.Budai Torna Egylet (Harsányi Gusztáv, Lendvai Pál, Szilágyi Jenő, Kelen János) 16:34.7
1943. Magyar Athletikai Club (Németh Béla, Izsóf Alajos, Garay Sándor, Szabó Miklós) 16:39.8
1944. Magyar Athletikai Club (Gyergyói József, Szabó Miklós, Iglói Mihály, Garay Sándor) 16:44.2
1945. Vasas SC (Hagymási József, Bíró János, Lendvai Pál, Garay Sándor) 17:19.8
1946. Vasas SC (Szilágyi Jenő, Sándor János, Almási József, Garay Sándor) 17:17.6
1947. Vasas SC (Juhász Béla, Izsóf Alajos, Almási József, Garay Sándor) 16:57.8
1948. Vasas SC (Almási József, Juhász Béla, Bakos Jenő, Garay Sándor) 16:44.2
1949. Vasas SC (Vámospércsi Oszkár, Izsóf Alajos, Bakos Jenő, Szilágyi Jenő) 16:42.6
1950. Vasas SC (Szalay Károly, Juhász Béla, Szilágyi Jenő, Garay Sándor) 16:32.2
1955. Bp.Honvéd SE (Rózsavölgyi István, Mikes Ferenc, Tábori László, Iharos Sándor) 15:56.6
1957. Műegyeti Athletikai és Football Club (Wittine László, Szekeres Béla, Hecker Gerhard, Szabó Miklós) 15:54.6
1958. Újpesti Dózsa SC (Szentgáli Lajos, Kolozs Zoltán, Varga Gyula, Kovács Lajos) 15:56.4
1959. Bp.Honvéd SE (Sovák János, Mácsár József, Iharos Sándor, Rózsavölgyi István) 15:42.8
1960. Bp.Honvéd SE (Rózsavölgyi István, Kiss István, Mácsár József, Iharos Sándor) 15:33.6
1961. Bp.Honvéd SE (Szerényi János, Kiss István, Iharos Sándor, Rózsavölgyi István) 15:40.4
1962. Bp.Honvéd SE (Horváth Miklós, Kiss István, Szerényi János, Iharos Sándor) 15:53.2
1963. Vasas SC (Andok Pál, Sütő József, Farkas János, Parsch Péter) 16:25.4
1964. Vasas SC (Sütő József, Benedek László, Szekeres Béla, Parsch Péter) 15:50.6
1965. Vasas SC (Sovák János, Szekeres Béla, Szerényi János, Szentiványi Gergely) 15:41
1966. Bp.Honvéd SE (Szabó János, Jóny István, Kiss István, Magyar Károly) 15:44.4
1967. Bp.Honvéd SE (Török János, Kiss István, Szabó János, Jóny István) 15:29.8
1968. Bp.Honvéd SE (Bátori Gábor, Nagy László, Magyar Károly, Kapás Géza) 16:02.8
1969. Bp.Honvéd SE (Török János, Magyar Károly, Szabó János, Jóny István) 15:33.8
1970. Bp.Honvéd SE (Jóny István, Kapás Géza, Szabó János, Török János) 15:47.2
1971. Bp.Honvéd SE (Szabó János, Szatmári Sándor, Szekeres János, Török János) 15:33.6
1972. Újpesti Dózsa SC (Németh Gyula, Tóth Béla, Zsinka András, Zemen János) 15:35.4
1973. Bp.Honvéd SE (Benyovszki István, Szekeres János, Török János, Kocsis László) 15:45.6
1974. Újpesti Dózsa SC (Zsinka András, Németh Gyula, Szántó Tamás, Zemen János) 15:35.6
1975. Újpesti Dózsa SC (Németh Gyula, Zsinka András, Szántó Tamás, Zemen János) 15:41.6
1976. Újpesti Dózsa SC (Kerékjártó István, Szántó Tamás, Zsinka András, Zemen János) 15:10.4
1977. Ferencvárosi Torna Club (Hrenek János, Ötvös Imre, Deák Nagy Imre, Horváth Béla) 15:11.8
1978. Újpesti Dózsa SC (Kiss János, Kerékjártó István, Zsinka András, Zemen János) 15:19.5
1979. Ferencvárosi Torna Club (Hrenek János, Ötvös Imre, Golács Miklós, Deák Nagy Imre) 15:32.3
1980. Bp.Honvéd SE (Szeleczki József, Gonda Tibor, Tóth László, Lajkó István) 15:15.0
1981. Tatabányai Bányász SC (Liczul János, Laposa Ferenc, Szalai István, Zöld László) 15:23.8
1982. Tatabányai Bányász SC (Molnár Gábor, Liczul János, Szalai István, Zöld László) 15:09.3
1983. Bp.Honvéd SE (Markó Gábor, Knipl István, Lajkó István, Tóth László) 15:21.3
1984. Bp.Honvéd SE (Markó Gábor, Tóth László, Nyikos Attila, Knipl István) 15:25.6
1985. Bp.Honvéd SE (Kardos István, Knipl István, Tóth László, K.Szabó Gábor) 15:20.6
1986. Diósgyőri VTK (Kazsimir Attila, Weiner Csaba, Péczeli Tamás, Bereczky József) 16:06.0
1988. Tatabányai Bányász SC (Szalai István, Pécsi Zoltán, Pócsai Tamás, Reichnach Ferenc) 15:33.47
1989. Újpesti Dózsa SC (Sági Ferenc, Holba Zoltán, Káldy Zoltán, Banai Róbert) 15:22.92
1990. Bp.Vasutas SC (Kárpáti Zsolt, Molnár Tamás, Velczenbach Tibor, Nyikos Attila) 15:39.84
1991. Bp.Vasutas SC (Molnár Tamás, Pécsi Zoltán, Benedek Zsolt, Reichnach Ferenc) 15:53.65
1992. Újpesti Torna Egylet (Holba Zoltán, Káldy Zoltán, Kliszek Tamás, Banai Róbert) 15:47.22
1993. Újpesti Torna Egylet (Holba Zoltán, Káldy Zoltán, Banai Róbert, Kollár Csaba) 15:40.96
1994. Újpesti Torna Egylet (Holba Zoltán, Babinyecz József, Kliszek Tamás, Banai Róbert) 15:55.72
1995. Újpesti Torna Egylet (Nagy László, Kollár Csaba, Kliszek Tamás, Banai Róbert) 15:44.95
1996. Újpesti Torna Egylet (Laczfi Endre, Benkő Zsolt, Bozán Károly, Nagy István) 16:13.43
1997. Újpesti Torna Egylet (Imre Péter, Banai Róbert, Benkő Zsolt, Nagy István) 16:03.2
1998. Újpesti Torna Egylet (Banai Róbert, Nagy László, Sági Zsolt, Kliszek Tamás) 16:24.9
1999. Alba Regia Atlétikai Klub (Békési Ferenc, Oláh Roland, Kliszek Tamás, Tölgyesi Balázs) 15:48.02
2000. Alba Regia Atlétikai Klub (Korányi Balázs, Timár Levente, Oláh Roland, Tölgyesi Balázs) 15:48.17
2001. AC Szekszárd (Kovács Krisztián, Németh Máté, Tóth Szilárd, Csillag Balázs) 15:31.29

5x1500 m-es váltófutás
1919. Bp.Egyetemi Athletikai Club (Koszta Gyula, Stefániai Vilmos, Jónás Károly, Váradi Mihály, Benedek János) 22:11.7


Női bajnokok
Férfi bajnokok
Magyar atlétika honlap