Magyar atlétika honlap

Magyar férfi bajnokok atlétikában, fedettpályán

Rövidtávfutás (100-400)
Középtávfutás (800-1500)
Hossszútáv- és akadályfutás
Országúti futás
Mezei futás
Gátfutás
Gyaloglás
Ugrószámok
Dobószámok
Tízpróba
Váltók
Csapatbajnokságok
Fedettpályás bajnokságok

2012-ben nem rendeztek bajnokságot

Fedett pályás és téli bajnokságok

Fedett pályás bajnokságok

60 m-es síkfutás
1974. Lépold Endre, PMSC 6.71
1975. Gresa Lajos, FTC 6.60
1976. Gresa Lajos, FTC 6.55
1977. Lépold Endre, PMSC 6.59
1978. Gresa Lajos, FTC 6.87
1979. Tatár István, Bp.Honvéd 6.83
1980. Nagy István, Hevesi SE 6.80
1981. Kiss Ferenc, Csepel 6.81
1982. Nagy István, Hevesi SE 6.74
1983. Atanasz Atanaszov, BUL 6.65
1984. Kovács Attila, Ú.Dózsa 6.65
1985. Kovács Attila, Ú.Dózsa 6.65
1986. Tatár István, Bp.Honvéd 6.65
1987. Kovács Attila, Ú.Dózsa 6.69
1988. James Butler, USA 6.58
1989. Tatár István, Bp.Honvéd 6.71
1990. Karaffa László, Bp.Honvéd 6.76
1991. Rezák Pál, Ú.Dózsa 6.80
1992. Karaffa László, Bp.Honvéd 6.74
1993. Karaffa László, Bp.Honvéd 6.78
1994. Rezák Pál, UTE 6.70
1995. Karaffa László, Bp.Honvéd 6.81
1996. Dobos György, UTE 6.82
1997. Alexa Szabolcs, ZAC 6.72
1998. Dobos Gábor, Bp.Honvéd 6.68
1999. Dobos Gábor, Bp.Honvéd 6.67
2000. Németh Roland, Soproni SI 6.60
2001. Kandár Zoltán, FTC 6.79
2002. Pauer Géza, Bp.Honvéd 6.88
2003. Dobos Gábor, Bp.Honvéd 6.58
2004. Németh Roland, Soproni AC 6.66
2005. Farkas Attila, BEAC 6.76
2006. Farkas Attila, BEAC 6.72
2007. Németh Gergely, FTC 6.71
2008. Miklós Péter, Bp.Honvéd 6.77
2009. Németh Gergely, FTC 6.73
2010. Vas Dávid, Bp.Honvéd és Oláh Gábor, KSI 6.90
2011. Karlik Dániel, KSI 6.79
2013. Németh Roland, MAC-NS 6.90
2014. Sipos János, Szolnoki MÁV 6.85
2015. Sipos János, Szolnoki MÁV 6.72
2016. Sipos János, Szolnoki MÁV 6.74
2017. Sipos János, Szolnoki MÁV 6.71
2018. Szabó Dániel, ARAK 6.73

200 m-es síkfutás
1974. Fügedi József, Ú.Dózsa 22.2
1975. Korona László, Bp.Spartacus 21.9
1976. Petőházi Tibor, Ajkai Alumínium 22.32
1977. Magyar Gyula, Bp.Honvéd 22.19
1978. Pintér József, DEAC 22.1
1979. Magyar Gyula, Bp.Honvéd 22.1
1980. Babály László, DMVSC 21.7
1981. Tatár István, Bp.Honvéd 21.9
1982. Nagy István, Hevesi SE 21.29
1983. Kiss Ferenc, Csepel 21.48
1984. Roland Jockl, AUT 21.24
1985. Nagy István, Hevesi SE 20.81
1986. Nagy István, Ú.Dózsa 21.14
1987. Nagy István, Ú.Dózsa 21.29
1988. Ivo Ryznar, CSH 21.41
1989. Nikolaj Antonov, BUL 21.43
1990. Karaffa László, Bp.Honvéd 21.60
1991. Zajovics Csaba, Győri Dózsa 21.59
1992. Sámi István, DMTE 21.35
1993. Karaffa László, Bp.Honvéd 21.84
1994. Bédi Tibor, Csepel 21.72
1995. Sámi István, DMTE 21.92
1996. Gyulai Miklós, Bp.Honvéd 21.91
1997. Gyulai Miklós, Bp.Honvéd 21.64
1998. Németh Roland, Soproni SI 21.68
1999. Németh Roland, Soproni SI 21.37
2000. Németh Roland, Soproni SI 21.13
2001. Szél Tibor, Békéscsabai AC 22.04
2002. Széll Tibor, Békéscsabai AC 21.93
2003. Pauer Géza, Bp.Honvéd 21.62
2004. Pauer Géza, Bp.Honvéd 21.36
2005. Pauer Géza, Bp.Honvéd 21.88
2006. Dezső Ákos, Bp.Honvéd 21.55
2007. Szebenyi Miklós, Vasas 21.78
2008. Miklós Péter, Bp.Honvéd 21.85
2009. Resán Gergely, NYVSC 21.96
2010. Kása Tibor, Haladás 21.81
2011. Kása Tibor, Haladás 21.86
2013. Kása Tibor, Haladás 21.76
2014. Ónodi Dávid, Nyírsuli 21.65
2015. Bézsenyi Gergely, Bp.Honvéd 22.10
2016. Győri Árpád, Debreceni SC 21.73
2017. Pálmai Márk, Bp.Honvéd 21.77
2018. Máté Tamás, Bp.Honvéd 21.53

400 m-es síkfutás
1974. Fekete Sándor, Ú.Dózsa 49.4
1975. Patty István, PMSC 49.3
1976. Hornyacsek Nándor, Ú.Dózsa 49.6
1977. Magyar Gyula, Bp.Honvéd 48.85
1978. Hornyacsek Nándor, Ú.Dózsa 48.5
1979. Takács István, Ú.Dózsa 48.6
1980. Hornyacsek Nándor, Ú.Dózsa 48.0
1981. Csapó Lajos, DMVSC 49.1
1982. Újhelyi Sándor, Ú.Dózsa 48.46
1983. Újhelyi Sándor, Ú.Dózsa 47.12
1984. Menczer Gusztáv, Ú.Dózsa 47.11
1985. Menczer Gusztáv, Ú.Dózsa 47.31
1986. Jindrich Roun, CSH 47.21
1987. Ismail Macev, JUG 47.49
1988. Mark Rowe, USA 46.72
1989. Menczer Gusztáv, Ú.Dózsa 47.09
1990. Katona Ervin, Ú.Dózsa 48.20
1991. Kovács Dusán, Salgótarjáni Kohász SE 48.34
1992. Kovács Dusán, Balassagyarmat 48.39
1993. Somfai Dávid, TFSE 47.55
1994. Kiss Gábor, ZAC 48.51
1995. Somfai Dávid, TFSE 48.00
1996. Nyilasi Péter, UTE 48.36
1997. Nyilasi Péter, UTE 48.00
1998. Nyilasi Péter, UTE 48.43
1999. Szeglet Zsolt, Győri Dózsa 48.30
2000. Kilvinger Attila, DMTE 47.55
2001. Széll Tibor, Békéscsabai AC 47.9
2002. Széll Tibor, Békéscsabai AC 48.17
2003. Csesznegi Dávid, PVSK 48.45
2004. Szeglet Zsolt, Sz.MÁV 47.25
2005. Dezső Ákos, Bp.Hpnvéd 48.99
2006. Takács Dávid, VEDAC 47.65
2007. Takács Dávid, VEDAC 47.98
2008. Deák Nagy Marcell, GEAC 48.04
2009. Bartha László, VEDAC 48.09
2010. Deák Nagy Marcell, GEAC 47.11
2011. Deák Nagy Marcell, GEAC 48.01
2013. Kása Tibor, Haladás 48.25
2014. Kovács Zoltán, GEAC 48.47
2015. Kovács Zoltán, GEAC 47.62
2016. Móricz Bálint, Haladás 48.24
2017. Együd Máté, TFSE 48.77
2018. Együd Máté, TFSE 48.60

800 m-es síkfutás
1974. Zsinka András, Ú.Dózsa 1:48.0
1975. Zsinka András, Ú.Dózsa 1:49.3
1976. Zsinka András, Ú.Dózsa 1:49.2
1977. Zsinka András, Ú.Dózsa 1:50.6
1978. Zsinka András, Ú.Dózsa 1:50.4
1980. Paróczai András, Sz.MÁV MTE 1:49.0
1981. Bereczki József, MVSC 1:50.3
1982. Bereczki József, MVSC 1:51.00
1983. Binko Kolev, BUL 1:51.89
1984. Miloslav Zerkowski, LEN 1:48.87
1985. Szlobodan Popovics, JUG 1:49.49
1986. Petre Dragoescu, ROM 1:48.50
1987. Szlobodan Popovics, JUG 1:49.19
1988. Szlobodan Popovics, JUG 1:47.63
1989. Banai Róbert, Ú.Dózsa 1:50.20
1990. Banai Róbert, Ú.Dózsa 1:48.71
1991. Banai Róbert, Ú.Dózsa 1:49.66
1992. Benedek Zsolt, BVSC 1:51.45
1993. Somfai Dávid, TFSE 1:49.80
1994. Szilágyi Tamás, DMTE 1:54.34
1995. Somfai Dávid, TFSE 1:53.52
1996. Somfai Dávid, TFSE 1:51.43
1997. Lenhardt Zoltán, TFSE 1:51.99
1998. Molnár Kristóf, Bp.Honvéd 1:55.58
1999. Korányi Balázs, ARAK 1:51:58
2000. Korányi Balázs, ARAK 1:50:53
2001. Konkoly Miklós, VEDAC 1:51.39
2002. Tölgyesi Balázs, ARAK 1:50.87
2003. Molnár Kristóf, ARAK 1:53.14
2004. Takács Dávid, VEDAC 1:51.50
2005. Takács Dávid, VEDAC 1:53.56
2006. Takács Dávid, VEDAC 1:52.07
2007. Takács Dávid, VEDAC 1:50.54
2008. Takács Dávid, VEDAC 1:50.08
2009. Takács Dávid, VEDAC 1:48.87
2010. Kállay Dániel Szabolcs, VEDAC 1:50.26
2011. Kazi Tamás, Debreceni SC 1:53.88
2013. Kazi Tamás, Debreceni SC 1:48.45
2014. Kazi Tamás, Debreceni SC 1:50.07
2015. Kazi Tamás, Debreceni SC 1:49.44
2016. Vindics Balázs, UTE 1:50.08
2017. Vindics Balázs, Bp.Honvéd 1:49.26
2018. Vindics Balázs, UTE 1:53.66

1500 m-es síkfutás
1974. Zsinka András, Ú.Dózsa 3:43.5
1975. Zsinka András, Ú.Dózsa 4:07.1
1976. Zsinka András, Ú.Dózsa 3:46.9
1977. Zemen János, Ú.Dózsa 3:55.1
1978. Zemen János, Ú.Dózsa 3:43.1
1979. Zemen János, Ú.Dózsa i.n.
1980. Szeleczki József, Bp.Honvéd 3:48.3
1981. Bereczki József, MVSC 3:44.3
1982. Tóth László, Bp.Honvéd 3:43.60
1983. Szabó Tamás, Pécsi MSC 3:47.08
1984. Tóth László, Bp.Honvéd 3:43.31
1985. Knipl István, Bp.Honvéd 3:39.25
1986. Valter Merlo, OL 3:42.63
1987. Nikosz Ciakovlasz, GÖR 3:44.20
1988. Petre Dragoescu, ROM 3:43.87
1989. Banai Róbert, Ú.Dózsa 3:43.81
1990. Banai Róbert, Ú.Dózsa 3:50.50
1991. Markó Gábor, Micro SC 3:46.47
1992. Kazsimir Attila, Micro SC 3:47.08
1993. Banai Róbert, UTE 4:06.63
1994. Banai Róbert, UTE 3:54.45
1995. Povázsay László, Bp.Spartacus 4:13.78
1996. Berkovics Imre, BVSC 3:54.86
1997. Berkovics Imre, BVSC 3:54.71
1998. Békési Ferenc, Bp.Honvéd 3:50.8
1999. Békési Ferenc, ARAK 3:51.92
2000. Babinyecz József, Bp.Honvéd 3:58.53
2001. Tóth Szilárd, Szekszárdi AC 3:59.55
2002. Tölgyesi Balázs, ARAK 3:53.90
2003. Árpási Miklós, PVSK 4:03.84
2004. Bene Barnabás, PVSK 3:46,62
2005. Bene Barnabás, PVSK 3:44.82
2006. Bene Barnabás, PFK 3:50.31
2007. Bene Barnabás, PFK 3:43.35
2008. Szemeti Péter, UTE 3:47.75
2009. Bene Barnabás, PFK 3:46.16
2010. Bene Barnabás, PVSK 3:45.48
2011. Bene Barnabás, PVSK 3:43.21
2013. Horváth Bálint, FTC 3:49.91
2014. Kazi Tamás, Debreceni SC 4:02.54
2015. Kazi Tamás, Debreceni SC 3:33.28
2016. Vindics Balázs, UTE 3:53.40
2017. Kazi Tamás, Debreceni SC 3:40.05
2018. Kazi Tamás, Debreceni SC 3:49.33

3000 m-es síkfutás
1974. Török János, SZEOL AK 8:05.8
1975. Török János, SZEOL AK 8:05.6
1976. Török János, SZEOL AK 8:08.2
1977. Golács Miklós, BKV Előre 8:00.1
1978. Török János, SZEOL AK 8:03.3
1979. Török János, SZEOL AK 8:08.0
1980. Török János, Volán 7:58.1
1981. Tóth László, Bp.Honvéd 8:11.9
1982. Tóth László, Bp.Honvéd 8:14.49
1983. Hrisztosz Papahrisztosz, GÖR 8:08.68
1984. Robert nemeth, AUT 7:48.01
1985. Zdravko Todorov, BUL 8:02.75
1986. Tóth László, Bp.Honvéd 8:07.48
1987. Markó Gábor, Bp.Honvéd 8:02.97
1988. Vágó Béla, MTK 7:56.62
1989. Vágó Béla, MTK 8:03.18
1990. Serfőző Sándor, DVTK 8:04.72
1991. Serfőző Sándor, DVTK 8:24.29
1992. Kliszek Tamás, UTE 8:01.61
1993. Kazsimir Attila, Micro SC 8:12.70
1994. Berkovics Imre, BVSC 8:18.36
1995. Kliszek Tamás, UTE 8:23.47
1996. Berkovics Imre, BVSC 8:22.20
1997. Berkovics Imre, BVSC 8:15.53
1998. Kliszek Tamás, UTE 8:09.44
1999. Szemán János, VEDAC 8:32.28
2000. Stépán Zsolt, BVSC 8:21.99
2001. Benedek Zsolt Debreceni AK 8:18.48
2002. Juhász András, Bp.Honvéd 8:11.53
2003. Csillag Balázs, AC Szekszárd 8:19.28
2004. Bodor Olivér, PVSK 8:17.07
2005. Bene Barnabás, PVSK 8:23.02
2006. Bene Barnabás, PFK 8:24.89
2007. Bene Barnabás, PFK 8:08.18
2008. Minczér Albert, VEDAC 8:10.94
2009. Bene Barnabás, PFK 7:59.86
2010. Minczér Albert, VEDAC 8:05.67
2011. Minczér Albert, VEDAC 8:11.47
2013. Józsa Gábor, MAC-NS 8:22.59
2014. Minczér Albert, VEDAC 8:15.22
2015. Gregor László, Békéscsabai AC 8:12.31
2016. Gregor László, Békéscsabai AC 8:24.56
2017. Kovács Benjámin Ádám, Bp.Honvéd 8:01.26
2017. Kovács Benjámin Ádám, Bp.Honvéd 8:10.20

60 m-es gátfutás
1974. Bognár László, TFSE 7.76
1975. Milassin Lóránd, Bp.Honvéd 7.85
1976. Bognár László, TFSE 7.92
1977. Milassin Lóránd, Bp.Honvéd 7.86
1978. Bognár László, SZEOL AK 8.07
1979. Bodó Béla, DMTE 8.11
1980. Bakos György, Ú.Dózsa 7.89
1981. Bakos György, Ú.Dózsa 7.97
1982. Bakos György, Ú.Dózsa 7.92
1983. Thomas Munkelt, NDK 7.59
1984. Jiri Hudec, CSH 7.68
1985. Bakos György, Ú.Dózsa 7.63
1986. Liviu Giurgian, ROM 7.71
1987. Bakos György, Ú.Dózsa 7.80
1988. John Ridgeon, NBR 7.56
1989. Bakos György, Ú.Dózsa 7.82
1990. Bakos György, Ú.Dózsa 7.98
1991. Sárközi Lajos, Sz.MÁV MTE 7.95
1992. Sárközi Lajos, Sz.MÁV MTE 7.87
1993. Sárközi Lajos, Sz.MÁV MTE 7.94
1994. Bédi Tibor, Csepel 7.84
1995. Tomásovics Zoltán, TFSE 7.90
1996. Magda Szilárd, UTE 7.98
1997. Kilvinger Attila, AD-NOC Favorit 7.91
1998. Csillag Levente, UTE 7.76
1999. Kovács Balázs, VEDAC 7.77
2000. Kovács Balázs, VEDAC 7.78
2001. Kovács Balázs, VEDAC 7.89
2002. Kovács Balázs, VEDAC 7.76
2003. Palágyi Gergely, ZAC 7.80
2004. Palágyi Gergely, ZAC 7.78
2005. Palágyi Gergely, PVSK 7.82
2006. Kovács Balázs, VEDAC 8.06
2007. Kiss Dániel, Ikarus BSE 7.80
2008. Palágyi Gergely, Bp.Honvéd 7.93
2009. Baji Balázs, Békéscsabai AC 7.87
2010. Kiss Dániel, Ikarus BSE 7.60
2011. Baji Balázs, Békéscsabai AC 7.82
2013. Baji Balázs, Békéscsabai AC 7.59
2014. Baji Balázs, Békéscsabai AC 7.70
2015. Baji Balázs, Békéscsabai AC 7.68
2016. Baji Balázs, Békéscsabai AC 7.62
2017. Baji Balázs, Békéscsabai AC 7.53
2018. Baji Balázs, Bp.Honvéd 7.60

5000 m-es gyaloglás
1984. Szálas János, Bp.Honvéd 20:19.0
1988. Urbanik Sándor, TBSC 19:14.81
1989. Urbanik Sándor, TBSC 18:54.92
1990. Urbanik Sándor, TBSC 20:12.68
1991. Urbanik Sándor, TBSC 18:39.85
1992. Urbanik Sándor, TBSC 19:03.28
1993. Urbanik Sándor, TBSC 19:02.02
1994. Urbanik Sándor, TBSC 18:56.05
2003. Dudás Gyula, SZVSE 21:15.23
2004. Dudás Gyula, DIAC 20:30.88
2005. Márta Tibor, Békéscsabai AC 21:10.70
2006. Dudás Gyula, DIAC 21:00.97
2007. Dudás Gyula, MISI SC 20:29.44
2008. Dudás Gyula, MISI SC 20:57.28
2009. Dudás Gyula, MISI SC 20:37.94
2010. Rácz Sándor, Békéscsabai AC 20:50.92
2011. Helenbrandt Máté, Nyírsuli 19:38.15
2013. Helenbrandt Máté, Nyírsuli 20:48.12
2014. Helenbrandt Máté, Nyírsuli 20:08.89
2015. Helenbrandt Máté, Nyírsuli 19:26.24
2016. Helenbrandt Máté, Nyíregyházi SC 20:05.92
2017. Venyercsán Bence Barnabás, B.Honvéd 20:25.82
2018. Venyercsán Bence Barnabás, B.Honvéd 20:28.15

10 km-es gyaloglás
1985. Veréb Rudolf, DVTK 42:29
1986. Veréb Rudolf, DVTK 41:57

25 km-es gyaloglás
1987. Veréb Rudolf, DVTK 1:52:42

35 km-es gyaloglás
1995. Urbanik Sándor, Békéscsabai AC 2:33.40 (Nem hivatalos)
1996. Urbanik Sándor, Békéscsabai AC 2:38.52
1997. Dudás Gyula, SZVSE 2:46:45
1998. Urbanik Sándor, Békéscsabai AC 2:33:40
1999. Urbanik Sándor, Békéscsabai AC 2:32:30
2000. Urbanik Sándor, Békéscsabai AC 2:43:08
2001. Urbanik Sándor, Békéscsabai AC 2:34:26
2002. Urbanik Sándor, Békéscsabai AC 2:40:19

4x180 m-es váltófutás
1974. Újpesti Dózsa SC (Rusznák Sándor, Árva István, Máthé István, Fügedi József) 1:20.8
1975. Bp.Honvéd SE (Lóránd Károly, Aradi János, Magyar Gyula, Farkas Tibor) 1:20.5
1976. Vasas SC (Szedmák Attila, Takács József, Paulinyi Péter, Szalma László) 1:20.1
1977. Bp.Honvéd SE (Magyar Gyula, Szétag László, Habony László, Tatár István)1:20.8
1978. Újpesti Dózsa SC (Hornyacsek Nándor, Takács István, Fehér Tamás, Árva István) 1:20.0
1979. Újpesti Dózsa SC (Hornyacsek Nándor, Árva István, Takács István, Knyzoviczki András) 1:21.0
1980. Gödöllői EAC (Dobos Péter, Paulinyi Péter, Fritz János, Mátyok József) 1:20.9
1981. Debreceni MVSC (Babály László, Nagy Tibor, Bodó Béla, Csapó Lajos) 1:18.7

4x200 m-es váltófutás
1982. Bp.Honvéd SE (Tremmel László, Szétag László, Tatár István, Fetter György) 1:27.40
1986. BEAC-MAFC (Hencz Csaba, Szabó Csaba, Lados Péter, Babik György) 1:30.11
1990. Bp.Honvéd SE (Tatár István, Bathó Zsolt, Gyulai Miklós, Karaffa László) 1:28.15

4x360 m-es váltófutás
1999. Újpesti TE (??) 3:02.42
2000. Bp.Honvéd SE (Bédi Tibor, Dombi Zétény, Tokaji Gábor, Prosszer Zsolt) 2:50.9
2001. KSI (Csesznegi Dávid, Árpási Miklós, Polgár Balázs, Kun Imre) 2:54.33
2002. Debreceni AK-DSI (Sutyák László, Szabó János, Bencze Miklós, Kilvinger Attila) 2:56.1
2003. Bp.Honvéd SE (Kristóf Ferenc, Kiss Dávid, Prosser Zsolt, Dezsô Ákos) 2:58.96
2005. TFSE (Kasper István, Borsányi Zoltán, Gaál György, Kazi Tamás) 2:58.53

4x400 m-es váltófutás
1991. BEAC-MAFC (Hegedűs Géza, Végh György, Rozgonyi György, Somfai Dávid) 3:20.13
1992. Testvériség (Hasszán Ferenc, Borsos Károly, Török Zsombor, Árpási Miklós) 3:15.63
1993. Zalaegerszegi AC (Kiss Gábor, Bella Attila, Both Vilmos, Hajdú Sándor)
1994. TFSE (Somfai Dávid, Varga Tamás, Markulidesz Anninosz, Együd László) 3:08.40
1995. Zalaegerszegi AC (Bella Attila, Both Vilmos, Kiss Gábor, Tóth László) 3:16.86
1996. Csepel SC (Bédi Tibor, Dombi Zétény, Tokaji Gábor, Kelemen Sándor) 3:16.16
1997. Zalaegerszegi AC (Hajdú Sándor, Bella Attila, Kiss Gábor, Somfai Dávid) 3:17.44
1998. Nyíregyházi VSC (Gyulai Miklós, Kiss László, Nagy Viktor, Szőgyényi Gábor) 3:18.90
2004. TFSE (Gaál György, Kasper István, Skoumál Péter, Varsányi Zoltán) 3:19.15
2006. TFSE (Kasper István, Kazi Tamás, György Roland, Borsányi Zoltán) 3:16.26
2007. Ikarus BSE (Antalóczy Csaba, Armuth Gábor, Benyhe Miklós, Wagner Gábor) 3:17.59
2008. Ikarus BSE (Antalóczy Csaba, Armuth Gábor, Benyhe Miklós, Wagner Gábor) 3:17.12
2009. VEDAC (Takács Dávid, Bartha László, Doma Csaba, Kállay Dániel) 3:17.34
2010. VEDAC (Schmidt Kornél, Bartha László, Kállay Dániel, Takács Dávid) 3:17.44
2011. Debreceni SC - SI (Koroknai Tibor, Gutema Emanuel, Koroknai Máté, Kazi Tamás) 3:17.58
2013. Gödöllői EC (Móré Győző, Mucsi Róbert, Pozsgai Dániel, Deák-Nagy Marcell) 3:19.01
2014. Gödöllői EC (Pozsgai Dániel, Mucsi Róbert, Tarlukács Ádám, Kovács Zoltán) 3:17.42
2015. Gödöllői EC (Mucsi Róbert, Takács Ákos, Kámán Bálint, Kovács Zoltán) 3:18.26
2016. Gödöllői EC (Vigvári Szabolcs, Pálmai Márk, Takács Ákos, Deák Nagy Marcell) 3:14.77
2017. Debreceni SC - SI (Győri Árpád, Gutema Emanuel, K.Nagy Tamás, Koroknai Tibor) 3:20.67
2018. Haladás VSE (Galambos Martin, Sárközi Dominik, Ecker Tamás, Boda Boldizsár) 3:22.09

Magasugrás
1974. Kelemen Endre, Ú.Dózsa 220
1975. Kelemen Endre, Ú.Dózsa 220
1976. Kelemen Endre, Ú.Dózsa 221
1977. Major István, Bp.Honvéd 216
1978. Major István, Bp.Honvéd 218
1979. Jámbor József, TFSE 217
1980. Gibicsár István, TFSE 226
1981. Széles István, Bp.Honvéd 220
1982. Gerstenbrein Tibor, Csepel 218
1983. Christian Popescu, ROM 223
1984. Raus Károly, PMSC 222
1985. Gerd Wessing, NDK 227
1986. Novics Csanovics, JUG 224
1987. Krzysztof Krawczyk, LEN 230
1988. Sorin Matei, ROM 236
1989. Pan Kontakszakisz, GÖR 224
1990. Deutsch Péter, Bp.Építők 227
1991. Bese Benő, Csepel 214
1992. Bese Benő, Csepel és Kovács István, Sz.MÁV MTE 218
1993. Bese Benő, Csepel 214
1994. Bakler Zoltán, MLTC 218
1995. Kovács István, Szolnoki MÁV 218
1996. Deutsch Péter, BEAC 222
1997. Kovács István, Solnoki MÁV 226
1998. Vass Zoltán, TFSE 214
1999. Somogyi János, BEAC 210
2000. Zsivóczky Attila, UTE 213
2001. Zsivóczky Attila, UTE 211
2002. Akácz Zoltán, Tiszaújváros SC 214
2003. Boros László, KARC 218
2004. Fehér Román, Dunaújvárosi AC 220
2005. Boros László, Debreceni SC 221
2006. Boros László, Debreceni SC 215
2007. Vaskó Zoltán, ARAK 220
2008. Boros László, Debreceni SC 205
2009. Pál Robin, MISI SC 209
2010. Harsányi Olivér, Debreceni SC 213
2011. Bakosi Péter, Nyírsuli 213
2013. Bakosi Péter, Nyírsuli 209
2014. Bakosi Péter, Nyírsuli 215
2015. Bakosi Péter, Nyírsuli 220
2016. Bakosi Péter, Nyíregyházi SC 209
2017. Bakosi Péter, Nyíregyházi SC 219
2018. Bakosi Péter, Nyíregyházi SC 220

Rúdugrás
1974. Kalmár Mihály, Bp.Spartacus 490
1975. Kalmár Mihály, Bp.Spartacus 480
1976. Viskovics Károly, Ú.Dózsa 480
1977. Franke László, Bp.Honvéd 480
1978. Veisz János, Bp.Honvéd 480
1979. Salbert Ferenc, Csepel 500
1980. Salbert Ferenc, Csepel 535
1981. Salbert Ferenc, Csepel 510
1982. Makó Ernő, Bp.Spartacus 530
1983. Atanasz Tarev, BUL 540
1984. Mariusz Klimczyk, LEN 540
1985. Hermann Fehringer, AUT 555
1986. Miroslaw Schmara, LEN 550
1987. Marian Kolasa, LEN 560
1988. Nyikolaj Nikolov, BUL 560
1989. Sztojan Peev, BUL 540
1990. Szabó Dezső, Ú.Dózsa 530
1991. Farkas Zoltán, Bp.Honvéd 530
1992. Farkas Zoltán, Bp.Honvéd 530
1993. Farkas Zoltán, Bp.Honvéd 520
1994. Farkas Zoltán, Bp.Honvéd 541
1995. Molnár Gábor, Bp.Honvéd 515
1996. Farkas Zoltán, Bp.Honvéd 530
1997. Szabó Dezső, UTE 530
1998. Szabó Dezső, UTE 530
1999. Bagyula István, Csepel 570
2000. Szabó Dezső, UTE 510
2001. Váczi Márk, DKSC 500
2002. Szabó Dezső, UTE 480
2003. Váczi János, ZAC 520
2004. Váczi János, ZAC 520
2005. Skoumal Péter, Debreceni SC 510
2006. Skoumal Péter, Debreceni SC 490
2007. Váczi János, ZAC 510
2008. Váczi János, ZAC 520
2009. Váczi János, ZAC 530
2010. Várszegi Tamás, GEAC 480
2011. Skoumal Péter, Debreceni SC 500
2013. Kecskés Levente, Ikarus BSE 480
2014. Szabó Dezső, Győri AC 515
2015. Szabó Dezső, Győri AC 500
2016. Kéri Tamás, Ikarus BSE 480
2017. Böndör Dániel, Bonyhád 480
2018. imonvárosi Csanád, GEAC 510

Távolugrás
1974. Kalocsai Henrik, Ganz-MÁVAG 762
1975. Katona Gábor, Bp.Honvéd 757
1976. Németh Gyula, Bakony Vegyész 765
1977. Szalma László, Kun Béla SE 761
1978. Szalma László, TFSE 772
1979. Szalma László, TFSE 775
1980. Szalma László, TFSE 777
1981. Szalma László, TFSE 776
1982. Szalma László, Vasas 787
1983. Szalma László, Vasas 782
1984. Szalma László, Vasas 810
1985. Pálóczi Gyula, NYVSSC 802
1986. Szalma László, Vasas 803
1987. Szalma László, Vasas 816
1988. Szalma László, Vasas 785
1989. Szalma László, Vasas 778
1990. Szalma László, Vasas 775
1991. Almási Csaba, Ú.Dózsa 772
1992. Almási Csaba, UTE 775
1993. Ordina Tibor, UTE 776
1994. Ordina Tibor, UTE 780
1995. Makó György, DMTE 767
1996. Makó György, DMTE 767
1997. Ordina Tibor, FTC 763
1998. Uzsoki János, UTE 743
1999. Ordina Tibor, FTC 764
2000. Margl Tamás, TSC 792
2001. Margl Tamás, TSC 773
2002. Babicz Pál, TF AC 729
2003. Lôrincz Imre, Soproni AC 773
2004. Dömötör Balázs, KSI 751
2005. Babicz Pál, TSC 759
2006. Babicz Pál, TSC 744
2007. Margl Tamás, TSC 735
2008. Ecseki Dániel, Szolnoki MÁV 765
2009. Szabó Attila, Debreceni SC 727
2010. Ecseki Dániel, Szolnoki MÁV 729
2011. Ecseki Dániel, Szolnoki MÁV 744
2013. Szabó Márk, Favorit AC 771
2014. Szabó László, FTC 735
2015. Virovecz István, FTC 728
2016. Galambos Tibor, FTC 744
2017. Virovecz István, FTC 771
2018. Galambos Tibor, FTC 750

Hármasugrás
1974. Katona Gábor, Bp.Honvéd 15.82
1975. Cziffra Zoltán, Bp.Honvéd 15.69
1976. Katona Gábor, Bp.Honvéd 15.80
1977. Cziffra Zoltán, Bp.Honvéd 15.99
1978. Katona Gábor, Bp.Honvéd 16.13
1979. Katona Gábor, Bp.Honvéd 16.33
1980. Bakosi Béla, NYVSSC 16.69
1981. Paál László, Bp.Honvéd 16.20
1982. Bakosi Béla, NYVSSC 16.52
1983. Zdzislaw Hoffman, LEN 16.48
1984. Georgi Pomaski, BUL 16.55
1985. Georgi Pomaski, BUL 16.04
1986. Hriszto Markov, BUL 16.68
1987. Djordje Kozul, JUG 16.58
1988. Djordje Kozul, JUG 16.90
1989. Pálóczi Gyula, NYVSSC 16.29
1990. Pálóczi Gyula, TBSC 15.93
1991. Czingler Zsolt, Ú.Dózsa 15.95
1992. Czingler Zsolt, UTE 16.01
1993. Czingler Zsolt, UTE 16.20
1994. Czingler Zsolt, UTE 16.38
1995. Czingler Zsolt, UTE 16.73
1996. Ordina Tibor, UTE 16.48
1997. Ordina Tibor, FTC 16.82
1998. Czingler Zsolt, UTE 16.58
1999. Ordina Tibor, FTC 16.27
2000. Szabó Ambrus, TFSE 16.74
2001. Dömötör Balázs, TSC 15.00
2002. Szabó Ambrus, Soproni AC 15.58
2003. Tölgyesi Péter, Dunakeszi VSE 16.09
2004. Tölgyesi Péter, Dunakeszi VSE 16.31
2005. Tölgyesi Péter, Dunakeszi VSE 16.44
2006. Tölgyesi Péter, Dunakeszi VSE 15.58
2007. Ungvári Péter, KSI 15.14
2008. Tölgyesi Péter, Dunakeszi VSE 15.66
2009. Tölgyesi Péter, Dunakeszi VSE 15.33
2010. Ungvári Péter, KSI 15.29
2011. Kiss Dániel Botond, KSI 15.21
2013. Pál Robin, Nyírsuli 15.40
2014. Galambos Tibor, FTC 15.51
2015. Pál Robin, Nyirsuli 15.56
2016. Galambos Tibor, FTC 15.88
2017. Galambos Tibor, FTC 15.70
2018. Galambos Tibor, FTC 15.66

Súlylökés
1974. Varjú Vilmos, Ú.Dózsa 18.13
1975. Faragó János, DVTK 18.03
1976. Fejér Géza, Bp.Honvéd 17.04
1977. Szabó László, Videoton 17.35
1978. Szabó László, Videoton 17.45
1979. Szabó László, Videoton 17.61
1980. Kácsor István, GEAC 18.14
1981. Várkonyi Gábor, MTK-VM 17.36
1982. Kácsor István, Ú.Dózsa 18.95
1983. Jordan janev, BUL 19.16
1984. Detlef Last, NDK 19.38
1985. Ladányi Zsigmond, SZEOL 17.50
1986. Szabó László, TBSC 18.78
1987. Szabó László, TBSC 18.69
1988. Karel Sula, CSH 20.05
1989. Kóczián Jenő, Bp.Honvéd 18.02
1990. Kóczián Jenő, DVTK 18.14
1991. Kóczián Jenő, DVTK 18.62
1992. Kóczián Jenő, UTE 17.47
1993. Kóczián Jenő, UTE 18.33
1994. Kóczián Jenő, UTE 18.23
1995. Pénzes Tamás, Favorit 18.50
1996. Kóczián Jenő, UTE 18.75
1997. Kóczián Jenő, UTE 18.79
1998. Biber Zsolt, Szolnoki MÁV 18.07
1999. Pintér Attila, Ikarus 18.72
2000. Pintér Attila, Ikarus 18.84
2001. Bíber Zsolt, BEAC 19.33
2002. Bíber Zsolt, BEAC 20.26
2003. Bíber Zsolt, BEAC 19.32
2004. Bíber Zsolt, UTE 20.34
2005. Bíber Zsolt, Szolnoki MÁV 18.54
2006. Kürthy Lajos Imre, Mohácsi TE 17.97
2007. Bíber Zsolt, Szolnoki MÁV 18.98
2008. Kürthy Lajos Imre, Mohácsi TE 19.08
2009. Kürthy Lajos Imre, Mohácsi TE 19.84
2010. Kürthy Lajos Imre, Mohácsi TE 19.44
2011. Kürthy Lajos Imre, Mohácsi TE 19.71
2013. Rakovszky Tibor, KSI 17.13
2014. Páli Viktor, VEDAC 17.76
2015. Páli Viktor, VEDAC 17.55
2016. Kürthy Lajos Imre, Mohácsi TE 17.33
2017. Kürthy Lajos Imre, Mohácsi TE 17.88
2018. Rakovszky Tibor, Maximus SE 17.39

Hétpróba
1993. Kürtösi Zsolt, TFSE 5500
1994. Munkácsi Sándor, UTE 5708
1995. Kürtösi Zsolt, TFSE 5880
1996. Munkácsi Sándor, UTE 6032
1997. Szabó Dezső, UTE 6148
1998. Szabó Dezső, UTE 6179
1999. Kürtösi Zsolt, Kaposvári Építők 5773
2000. Szabó Dezső, UTE 6008
2001. Kürtösi Zsolt, PVSK 5764
2002. Polonyi Tamás, Szolnoki MÁV 5279
2003. Kürtösi Zsolt, PVSK 5819
2004. Kürtösi Zsolt, PVSK 5661
2005. Szabó Attila, UTE 5417
2006. Skoumal Péter, Debreceni SC 5626
2007. Szabó Attila, Debreceni SC 5390
2008. Skoumal Péter, Debreceni SC 5642
2009. Szabó Attila, Debreceni SC 5623
2010. Szabó Attila, Debreceni SC 5549
2011. Szabó Attila, FTC 5652
2013. Szabó Attila, Budaörsi SC 5671
2014. Zsivoczky Attila, KARC 5448
2015. Kiss László, FTC 4647
2016. Szabó Attila, Budaörsi SC 5394
2017. Kemenes Ákos, Bp.Honvéd 4127
2018. Raffai Péter, GEAC 4814

Nyolcpróba
1982. Damm József, Csepel 5852

Téli dobóbajnokságok

Téli diszkoszvetés
1981. Saskői Alfonz, Vasas 54.56
1982. Győri Lajos, Bp.Építők 55.18
1985. Németh László, Haladás 53.98
1986. Németh László, Haladás 56.74
1987. Horváth Attila, Haladás 53.82
1988. Ficsor József, NYVSSC 58.04
1990. Horváth Attila, Haladás 61.36
1991. Horváth Attila, Haladás 60.60
1992. Horváth Attila, Haladás 61.02
1993. Horváth Attila, egyesület nélküli 60.94
1994. Horváth Attila, Haladás 60.96
1995. Fazekas Róbert, SZAC'93 57.40
1996. Horváth Attila, Haladás 62.38
1997. Horváth Attila, Haladás 62.02
1998. Horváth Attila, Haladás 60.81
1999. Horváth Attila, Haladás 61.41
2000. Varga Roland, UTE 58.95
2001. Fazekas Róbert, Haladás 61.66
2002. Fazekas Róbert, Haladás 64.27
2003. Varga Roland, UTE 61.30
2004. Tóth Lajos, DSC 53.27
2005. Varga Roland, PVSK 65.12
2006. Varga Roland, PVSK 59.03
2007. Máriássy Ádám, Bp.Honvéd 50.33
2008. Mozsdényi Dávid, TFSE 54.00
2009. Gulyás Norbert, Bp.Honvéd 50.06
2010. Savanyú Péter, Omega AC Tamási 54.17
2011. Savanyú Péter, Omega AC Tamási 57.17
2012. Seres András, Maximus SE 58.00
2013. Huszák János, FTC 54.97
2014. Szikszai Róbet, Nyírsuli 58.91
2015. Huszák János, FTC 61.30
2016. Huszák János, FTC 61.26
2017. Huszák János, FTC 59.77
2018. Huszák János, FTC 60.96

Téli kalapácsvetés
1981. Szitás Imre, Haladás 65.36
1982. Tamás Gábor, Bp.Építők 69.82
1985. Szitás Imre, Haladás 71.50
1986. Vörös Sándor, MTK 73.24
1987. Gécsek Tibor, Haladás 71.50
1988. Gécsek Tibor, Haladás 74.06
1990. Gécsek Tibor, Haladás 75.36
1991. Gécsek Tibor, Haladás 73.28
1992. Gécsek Tibor, Haladás 74.28
1993. Gécsek Tibor, egyesület nélküli 75.36
1994. Gécsek Tibor, Szombathelyi AC 76.30
1995. Gécsek Tibor, SZAC'93 75.52
1996. Annus Adrián, SZAC'93 73.40
1997. Németh Zsolt, Dobó SE 74.58
1998. Gécsek Tibor, Dobó SE 77.16
1999. Annus Adrián, Dobó SE 77.37
2000. Gécsek Tibor, Dobó SE 76.11
2001. Németh Zsolt, Haladás 77.87
2002. Annus Adrián, Haladás 79.72
2003. Botfa Péter, Haladás 75.84
2004. Botfa Péter, Haladás 80.37
2005. Pars Krisztián, Dobó SE 75.25
2006. Pars Krisztián, Dobó SE 77.83
2007. Pars Krisztián, Dobó SE 76.32
2008. Pars Krisztián, Dobó SE 76.38
2009. Pars Krisztián, Dobó SE 77.27
2010. Németh Kristóf, Dobó SE 73.06
2011. Pars Krisztián, Dobó SE 78.93
2012. Pars Krisztián, Dobó SE 75.98
2013. Pars Krisztián, Dobó SE 78.32
2014. Pars Krisztián, Dobó SE 78.96
2015. Pars Krisztián, Dobó SE 78.42
2016. Pars Krisztián, Dobó SE 77.38
2017. Pars Krisztián, Dobó SE 74.44
2018. Halász Bence, Dobó SE 71.65

Téli gerelyhajítás
1981. Boros Sándor, Ú.Dózsa 78.86
1982. Temesi András, Vasas 80.86
1987. Lajta Sándor, Nagykőrösi Kinizsi 50.90
1990. Hazai Gábor, Csepel 73.34
1991. Honti Gábor, Csepel 62.29
1992. Belák József, UTE 71.18
1993. Belák József, UTE 68.10
1994. Belák József, UTE 68.28
1995. Belák József, UTE 72.28
1996. Horváth Gergely, Csepeli Hungária 67.98
1997. Horváth Gergely, Csepeli Hungária 72.74
1998. Horváth Gergely, Csepeli Hungária 73.36
1999. Horváth Gergely, Csepeli Hungária 76,61
2000. Horváth Gergely, Csepeli Hungária 78,25
2001. Laduver Róbert, Békéscsabai AC 66.83
2002. Nagy Sándor, Debreceni SI 69.70
2003. Laduver Róbert, Békéscsabai AC 66.21
2004. Kurucsó Péter, Békéscsabai AC 63.10
2005. Patkó Dániel, Szolnoki MÁV 62.72
2006. Patkó Dániel, Szolnoki MÁV 67.17
2007. Patkó Dániel, Szolnoki MÁV 70.66
2008. Magyari Zoltán, Dunakeszi VSE, 66.87
2009. Patkó Dániel, Szolnoki MÁV 72.10
2010. Patkó Dániel, Szolnoki MÁV 73.15
2011. Magyari Zoltán, Váci Reménység, 70.03
2012. Magyari Zoltán, Váci Reménység, 70.22
2013. Hernádi Gábor, Honvéd 66.81
2014. Rivasz-Tóth Norbert, Törökszentmiklósi DAK 71.18
2015. Rivasz-Tóth Norbert, Törökszentmiklósi DAK 73.39
2016. Rivasz-Tóth Norbert, Törökszentmiklósi DAK 74.03
2017. Rab Attila, Ikarus BSE 67.90


Női bajnokok
Férfi bajnokok
Magyar atlétika honlap