Magyar atlétika honlap

Magyar férfi bajnokok atlétikában, hosszútáv- és akadályfutás

Rövidtávfutás (100-400)
Középtávfutás (800-1500)
Hossszútáv- és akadályfutás
Országúti futás
Mezei futás
Gátfutás
Gyaloglás
Ugrószámok
Dobószámok
Tízpóba
Váltók
Csapatbajnokságok
Fedettpályás bajnokságok

A hiányzó eredményeket ?? jelöli.

3 mérföldes síkfutás
1906. Gál Gyula, BAK 17:41
1907. Arnost Nejedly, Csehország 17:34.6
1908. Lovas Antal, MTK 16:59
1909. Antonin Dvorak, Csehország 16:01.4
1910. Váradi Mihály, BEAC 16:58.4
1911. Felix Kwieton, Ausztria 16:00
1912. Váradi Mihály, BEAC 16:18.2
1913. Forgács Ferenc, BEAC 15:41.8
1914. Váradi Mihály, BEAC 15:21

5000 m-es síkfutás
1915. Vörös Vince, MTE 16:21.4
1916. Kaiser János, MTE 17:13.6
1917. Körmendi Muklós, MTK 16:26.4
1918. Bese József, MTE 16:46.7
1919. Vörös Vince, MTE 15:51.4
1920. Váradi Mihály, BEAC 16:24.7
1921. Váradi Mihály, MTK 15:58.8
1922. Némethy Jenő, FTC 16:04.6
1923. Némethy Jenő, FTC 16:04
1924. Grósz István, MTK 15:56.8
1925. Grósz István, MTK 15:43.4
1926. Grósz István, MTK 15:47
1927. Papp György, FTC 15:28.6
1928. Szerb Elek, MAC 15:58.2
1929. Szerb Elek, MAC 15:57.6
1930. Hevele Ferenc, Soroksári AC 15:39
1931. Hevele Ferenc, Soroksári AC 15:42.6
1932. Szilágyi Jenő, MTK 15:34.2
1933. Luis Oliva, Argentina 15:32.6
1934. Szilágyi Jenő, MTK 15:21.6
1935. Kelen János, BBTE 15:09.8
1936. Simon István, BSZKRT 15:06.4
1937. Kelen János, BBTE 15:07.6
1938. Simon István, BSZKRT 15:27.6
1939. Csaplár András, MAC 14:51.4
1940. Kelen János, BBTE 14:35
1941. Szilágyi Jenő, BBTE 14:39.4
1942. Szilágyi Jenő, BBTE 14:48.8
1943. Szabó Miklós, MAC 14:49.4
1944. Szilágyi Jenő, BBTE 14:51.4
1945. Garay Sándor, Vasas 15:13.4
1946. Garay Sándor, Vasas 15:31.8
1947. Szegedi Ferenc, Testvériség 14:58
1948. Szilágyi Jenő, Vasas 14:44.4
1949. Szilágyi Jenő, Vasas 15:01
1950. Szilágyi Jenő, Vasas 15:09.2
1951. Kovács József, Szabolcs megye 14:52.4
1952. Garay Sándor, SZOT 14:36
1953. Pénzes Gyula, Budapest 14:36
1954. Kovács József, Vörös Lobogó 14:15
1955. Iharos Sándor, Bp.Honvéd 13:40.6
1956. Szabó Miklós, Bp.Haladás 14:05
1957. Iharos Sándor, Bp.Honvéd 14:05
1958. Iharos Sándor, Bp.Honvéd 14:13.8
1959. Kovács József, MTK 13:47.6
1960. Iharos Sándor, Bp.Honvéd 14:00.6
1961. Iharos Sándor, Bp.Honvéd 13:51.8
1962. Kiss István, Bp.Honvéd 14:07.8
1963. Pintér János, Bp.Spartacus 14:04.2
1964. Mecser Lajos, SBTC 14:02.2
1965. Simon Dénes, Bp.Spartacus 13:54.4
1966. Mecser Lajos, SBTC 13:59.8
1967. Kiss György, Győri Dózsa 13:58.4
1968. Mecser Lajos, SBTC 14:09.8
1969. Török János, Bp.Honvéd 14:10.4
1970. Mecser Lajos, SBTC 14:04.4
1971. Török János, Bp.Honvéd 14:00.2
1972. Mohácsi Péter, MTK 14:00.4
1973. Báthori Gábor, MAFC 14:02.6
1974. Török János, SZEOL 13:53.8
1975. Siető Dániel, Kazincbarcikai Vegyész 13:52.4
1976. Kispál László, Komlói Bányász 13:47.8
1977. Kispál László, Komlói Bányász 13:53.0
1978. Kispál László, Komlói Bányász 13:44.6
1979. Tóth László, Bp.Honvéd 14:06.4
1980. Kispál László, Komlói Bányász 14:01.5
1981. Májer József, NYVSSC 14:06.74
1982. Szász László, NYVSSC 13:52.75
1983. K.Szabó Gábor, Debreceni MVSC 13:54.82
1984. Markó Gábor, Bp.Honvéd 14:00.15
1985. Szabó Tamás, Pécsi MSC 14:04.58
1986. K.Szabó Gábor, Bp.Honvéd 14:08.18
1987. Kadlóth Zoltán, Salgótarjáni Kohász SE 14:08.08
1988. Velczenbach Tibor, BVSC 13:50.73
1989. Káldy Zoltán, Ú.Dózsa 13:54.89
1990. Konovalov Iván, Bp.Építők 13:55.37
1991. Markó Gábor, Micro SC 14:11.09
1992. Káldy Zoltán, UTE 13:51.59
1993. Káldy Zoltán, UTE 14:06.57
1994. Berkovics Imre, BVSC 14:01.5
1995. Káldy Zoltán, UTE 13:44.87
1996. Káldy Zoltán, UTE 14:01.88
1997. Kliszek Tamás, UTE 13:59.09
1998. Kliszek Tamás, UTE 14:20.32
1999. Szemán János, VEDAC 14:09.77
2000. Berkovics Imre, DMTE 14:25.71
2001. Csillag Balázs, AC Szekszárd 14:07.42
2002. Bodor Olivér, PVSK 14:23.78
2003. Bodor Olivér, PVSK 14:24.41
2004. Csillag Balázs, AC Szekszárd 14:35.88
2005. Bene Barnabás, PVSK 14:25.64
2006. Bene Barnabás, PVSK 14:19.05
2007. Végh Tibor, ARAK 14:31.80
2008. Csillag Balázs, AC Szekszárd 14:23.56
2009. Tóth László, PFK 14:38.90
2010. Kovács Tamás, VEDAC 14:23.80
2011. Tóth László, Békéscsabai AC 14:25.46
2012. Bene Barnabás, PVSK 14:32.93
2013. Bene Barnabás, PVSK 14:22.02
2014. Bene Barnabás, PVSK 14:44.54
2015. Gregor László, Békéscsabai AC 14:13.68
2016. Kovács Benjamin Ádám, UTE 15:18.54
2017. Szögi István Dániel, VEDAC 14:50.65
2018. Gregor László, Békéscsabai AC 14:25.66

10 000 m-es síkfutás
1930. Hevele Ferenc, Soroksári AC 32:41.6
1931. Hevele Ferenc, Soroksári AC 32:44.4
1932. Szilágyi Jenő, MTK 32:59
1933. Kelen János, Vasas 33:15
1934. Szilágyi Jenő, MTK 32:08.2
1935. Kelen János, BBTE 31:26
1936. Kelen János, BBTE 32:06.6
1937. Kelen János, BBTE 31:40.4
1938. Szilágyi Jenő, UTE 30:50.6
1939. Szilágyi Jenő, OK 30:54.6
1940. Szilágyi Jenő, BBTE 30:52.8
1941. Csaplár András, MAC 31:43.8
1942. Szilágyi Jenő, BBTE 31:14.8
1943. Szilágyi Jenő, BBTE 31:19.4
1944. Szilágyi Jenő, BBTE 31:54.6
1945. Szegedi Ferenc, Testvériség 32:54.4
1946. Németh Béla, MTE 32:26.2
1947. Szilágyi Jenő, Vasas 31:34.2
1948. Szilágyi Jenő, Vasas 30:48
1949. Szilágyi Jenő, Vasas 31:41
1950. Szegedi Ferenc, Győri Vasas 31:42.2
1951. Pénzes Gyula, Budapest 31:36.8
1952. Kovács József, Bástya SE 31:02.8
1953. Kovács József, Budapest 29:51.2
1954. Kovács József, Vörös Lobogó 30:12
1955. Kovács József, Bp.Vörös Lobogó 29:20
1956. Iharos Sándor, Bp.Honvéd 28:42.8
1957. Szabó Miklós, MAFC 30:02.8
1958. Dunai Károly, Ú.Dózsa 30:37.6
1959. Iharos Sándor, Bp.Honvéd 29:31.8
1960. Iharos Sándor, Bp.Honvéd 29:14.6
1961. Szabó Miklós, MAFC 29:52
1962. Sütő József, Vasas 29:52.6
1963. Sütő József, Vasas 29:12
1964. Mecser Lajos, SBTC 29:31.8
1965. Mecser Lajos, SBTC 29:20.4
1966. Mecser Lajos, SBTC 29:15.8
1967. Kiss György, Győri Dózsa 28:46.8
1968. Szerényi János, Vasas 29:34
1969. Simon Dénes, Bp.Spartacus 29:17.4
1970. Mecser Lajos, SBTC 29:14.8
1971. Mecser Lajos, SBTC 29:11.6
1972. Tóth Béla, Ú.Dózsa 29:34.4
1973. Tóth Béla, Ú.Dózsa 29:16.0
1974. Fancsali András, Ú.Dózsa 28:49.6
1975. Mohácsi Péter, MTK 29:09.4
1976. Fancsali András, Ú.Dózsa 28:33.4
1977. Kerékjártó István, Ú.Dózsa 29:17.7
1978. Kerékjártó István, Ú.Dózsa 28:55.2
1979. Golács Miklós, FTC 29:05.0
1980. Májer József, NYVSSC 29:01.7
1981. Kerékjártó István, Ú.Dózsa 29:35.43
1982. Horváth Béla, FTC 29:22.4
1983. Májer József, NYVSSC 29:11.63
1984. Májer József, NYVSSC 29:09.50
1985. Markó Gábor, Bp.Honvéd 28:52.9
1986. K.Szabó Gábor, Bp.Honvéd 28:55.25
1987. Káldy Zoltán, Ú.Dózsa 28:56.20
1988. Kadlóth Zoltán, SKSE 29:00.15
1989. Káldy Zoltán, Ú.Dózsa 29:08.76
1990. Káldy Zoltán, Ú.Dózsa 29:07.19
1991. Káldy Zoltán, UTE 28:55.99
1992. Káldy Zoltán, UTE 28:25.89
1993. Káldy Zoltán, UTE 29:06.24
1994. Kliszek Tamás, UTE 29:25.34
1995. Káldy Zoltán, UTE 29:09.99
1996. Káldy Zoltán, UTE 29:05.3
1997. Káldy Zoltán, BVSC 29:13.79
1998. Kliszek Tamás, UTE 29:19.31
1999. Berkovics Imre, BVSC 29:10.05
2000. Sági Ferenc, BVSC 29:36.26
2001. Zatykó Miklós, Vasas 29:27.76
2002. Németh Máté, AC Szekszárd 29:42.27
2003. Bodor Olivér, PVSK 29:53.72
2004. Bene Barnabás, PVSK 29:52.81
2005. Bene Barnabás, PVSK 29:37.70
2006. Bene Barnabás, PFK 29:18.47
2007. Minczér Albert, VEDAC 29:59.58
2008. Minczér Albert, VEDAC 29:33.12
2009. Minczér Albert, VEDAC 30:00.80
2010. Minczér Albert, VEDAC 29:53.54
2011. Bene Barnabás, PVSK 29:09.02
2012. Tóth László, Békéscsabai AC 30:51.17
2013. Józsa Gábor, MAC-NS 30:17.61
2014. Gregor László, Békéscsabai AC 29:59.74
2015. Gregor László, Békéscsabai AC 29:51.52
2016. Kovács Benjámin Ádám, UTE 29:47.36
2017. Kovács Benjamin Ádám, UTE 29:27.14
2018. Kovács Benjamin Ádám, UTE 29:55.56

3000 m-es akadályfutás
1938. Hires László, UTE 9:48.2
1939. Hires László, UTE 9:39.4
1940. Szilágyi Jenő, BBTE 9:37.2
1941. Szilágyi Jenő, BBTE 9:42.4
1942. Farkas Béla, Testvériség 9:31
1943. Serényi István, V.MOVE 9:43.6
1944. Szabó Miklós, MAC 9:43.2
1945. Rátonyi Sándor, OBSE 9:54
1946. Rátonyi Sándor, KAOE 9:49.4
1947. Bíró János, Vasas 9:36.8
1948. Jeszenszky László, UTE 9:24.2
1949. Hires László, UTE 9:33
1950. Jeszenszky László, Győri Vasas 9:23.4
1951. Jeszenszky László, Győr-Sopron megye 9:31.4
1952. Apró József, SZOT 9:01.8
1953. Jeszenszky László, Budapest 8:58.6
1954. Rozsnyói Sándor, Haladás SE 8:53.4
1955. Rozsnyói Sándor, Bp.Haladás 8:48.4
1956. Jeszenszky László, Bp.Vörös Lobogó 8:40.8
1957. Varga Gyula, Ú.Dózsa 8:57.6
1958. Varga Gyula, Ú.Dózsa 8:45.6
1959. Varga Gyula, Ú.Dózsa 8:54.4
1960. Hecker Gerhard, MAFC 8:44.2
1961. Simon Attila, FTC 8:42.8
1962. Fazekas Miklós, DVTK 8:43.2
1963. Mácsár József, Bp. V. Meteor 8:45.4
1964. Simon Attila, FTC 8:45.4
1965. Fazekas Miklós, DVTK 8:52.8
1966. Jóny István, Bp.Honvéd 8:52.8
1967. Jóny István, Bp.Honvéd 8:41.6
1968. Pamuki József, Kaposvári Dózsa 8:46.8
1969. Jóny István, Bp.Honvéd 8:44.2
1970. Máthé Sándor, Ú.Dózsa 8:39.8
1971. Jóny István, Bp.Honvéd 8:47.4
1972. Hazai Balázs, Vasas 8:45.8
1973. Máthé Sándor, Ú.Dózsa 8:47.0
1974. Németh Gyula, Ú.Dózsa 8:44.0
1975. Mester János, DASE 8:45.2
1976. Kocsis László, DVTK 8:47.4
1977. Kocsis László, DVTK 8:44.8
1978. Kocsis László, DVTK 8:47.2
1979. Markó Gábor, Bp.Honvéd 8:40.96
1980. Balogh Gyula, Szekszárdi Dózsa 8:36.2
1981. Szénégető István, Kazincbarcikai Vegyész 8:44:85
1982. Markó Gábor, Bp.Honvéd 8:35.30
1983. Markó Gábor, Bp.Honvéd 8:37.69
1984. Markó Gábor, Bp.Honvéd 8:33.09
1985. Vágó Béla, MTK 8:42.32
1986. Markó Gábor, Bp.Honvéd 8:36.74
1987. Vágó Béla, MTK 8:32.15
1988. Vágó Béla, MTK 8:29.91
1989. Vágó Béla, MTK 8:32.55
1990. Markó Gábor, Micro SC 8:29.91
1991. Markó Gábor, Micro SC 8:51.40
1992. Vágó Béla, MTK 8:40.17
1993. Markó Gábor, Micro SC 8:51.53
1994. Vágó Béla, MTK 8:49.70
1995. Vágó Béla, MTK 8:43.72
1996. Banai Róbert, UTE 8:53.29
1997. Banai Róbert, UTE 9:04.73
1998. Serfőző Sándor, Salgóratjáni Öblös 8:59.15
1999. Tímár Levente, ARAK 8:58.71
2000. Tímár Levente, ARAK 9:02.95
2001. Németh Máté, AC Szekszárd 9:05.61
2002. Németh Máté, AC Szekszárd 8:56.0
2003. Németh Máté, AC Szekszárd 8:58.66
2004. Tímár Levente, ARAK 8:55.99
2005. Minczér Albert, VEDAC 8:54.67
2006. Ott Balázs, Pécsi FK 8:48.65
2007. Ott Balázs, Pécsi FK 8:50.45
2008. Tóth László, PFK 9:00.96
2009. Minczér Albert, VEDAC 8:55.52
2010. Szalai Bejamin, VEDAC 9:15.46
2011. Tóth László, Békéscsabai AC 8:36.94
2012. Minczér Albert, VEDAC 8:54.43
2013. Dani Áron, BEAC 9:03.04
2014. Minczér Albert, VEDAC 8:46.10
2015. Juhász Balázs, Debreceni SC 8:53.06
2016. Juhász Balázs, Debreceni SC 8:52.07
2017. Juhász Balázs, Debreceni SC 8:50.15
2018. Juhász Balázs, Debreceni SC 9:00.49

5000 m-es síkfutás, csapat
1919. Munkás Testedző Egyesület (Bese József, Király Pál, Fonyó Márton, Zalai József, Wurm Miklós) 15
1920. Munkás Testedző Egyesület (Bese József, Fonyó Márton, Steiner Pál, Csitbay József, Garai Sándor) 23
1921. Munkás Testedző Egyesület (Steiner Pál, Bese József, Csitbay József, Garai Sándor, Fonyó Márton) 37
1922. Magyar Testgyakorlók Köre (Grósz István, Csitbay József, Váradi Mihály, Bese József, Koszta Gyula) 27
1923. Magyar Testgyakorlók Köre (Bokor Sándor, Váradi Mihály, Csitbay József, Trampits Ernő, Bese József) 37
1924. Magyar Athletikai Club (Kultsár István, Belloni Gyula, Hennel Emil, Kaposi Zoltán, Zöllner Dezső) 26
1925. Magyar Athletikai Club (Belloni Gyula, Szerb Elek, Kultsár István, Zöllner Dezső, Hennel Emil) 25
1926. Magyar Athletikai Club (Szerb Elek, Belloni Gyula, Kultsár István, Bejczy Lajos, Zöllner Dezső) 29
1927. Magyar Athletikai Club (Szerb Elek, Belloni Gyula, Kultsár István, Hrenyovszky János, Zöllner Frigyes) 33
1928. Magyar Athletikai Club (Szerb Elek, Gyulay Gábor, Kultsár István, Hrenyovszky János, Belloni Gyula) 22
1929. Magyar Athletikai Club (Szerb Elek, Belloni Gyula, Gyulay Gábor, Kultsár István, Hrenyovszky János) 33
1930. Magyar Athletikai Club (Szerb Elek, Cser Béla, Gyulay Gábor, Belloni Gyula, Kultsár István) 52
1931. Egyetértés SC (Eper Imre, Majorosi Ferenc, Hegedűs Ferenc, Cégény István, Osuszth Gyula) 60
1932. Magyar Athletikai Club (Szabó Miklós, Szerb Elek, Varjas László, Adami Rezső, Belloni Gyula) 56
1933. Újpest Torna Egylet (Esztergomi Mihály, Sárosi József, Juhász József, Sárvári Rezső, Pálfy Ignác) 38
1934. Magyar Testgyakorlók Köre (Szilágyi Jenő, Fischer Ernő, Hagymási József, Tarsoly Lajos, Kiss József) 35
1935. Bp. Budai Torna Egylet (Kelen János, Verbőczy László, Keveházy Zoltán, Sajtos Ferenc, Gergely Ferenc) 35
1936. BSZKRT Sport Egyesület (Simon István, Esztergomi Mihály, Csaba István, Ligeti István, Kővári Rezső) 29
1937. Magyar Athletikai Club (Szabó Miklós, Németh Béla, Csaplár András, Rátonyi Sándor, Vörös Viktor) 28
1938. Magyar Athletikai Club (Németh Béla, Iglói Mihály, Csaplár András, Szabó Miklós, Rátonyi Sándor) 21
1939. Magyar Athletikai Club (Csaplár András, Németh Béla, Szabó Miklós, Iglói Mihály, Fülöp József) 23
1940. Magyar Athletikai Club (Szabó Miklós, Csaplár András, Németh Béla, Iglói Mihály, Rátonyi Sándor) 41
1941. Bp. Budai Torna Egylet (Szilágyi Jenő, Harsányi Gusztáv, Gyimesi József, Hagymási József, Kelen János)39
1942. Bp. Budai Torna Egylet (Szilágyi Jenő, Kelen János, Harsányi Gusztáv, Hagymási József, Lendvai Pál) 30
1943. Magyar Athletikai Club (Németh Béla, Izsóf Alajos, Szabó Miklós, Iglói Mihály, Garay Sándor) 31
1944. Bp. Budai Torna Egylet (Szilágyi Jenő,Kelen János, Reményi Györrgy, Bujna Ferenc, Sajtos Ferenc) 27
1945. Vasas SC (Garay Sándor, Bíró János, Kelen János, Lendvai Pál, Hagymási József) 33
1946. Vasas SC (Garay Sándor, Bíró János, Szilágyi Jenő, Hagymási József, Almási József) 39
1947. Vasas SC (Szilágyi Jenő, Bíró János, Izsóf Alajos, Juhász Béla, Hagymási József) 31
1948. Vasas SC (Szilágyi Jenő, Garay Sándor, Juhász Béla, Izsóf Alajos, Vámospércsi Oszkár) 29
1949. Vasas SC (Szilágyi Jenő, Izsóf Alajos, Bakos Jenő, Juhász Géza, Rátonyi Sándor) 51
1950. Vasas SC (Szilágyi Jenő, Izsóf Alajos, Juhász Béla, Garay Sándor, Szilvágyi Herman) 28
1955. Bp.Vörös Lobogó SK (Kovács József, Jeszenszky László, Dehény Ferenc, Bakos Jenő) 17
1957. Bp.Honvéd SE (Rózsavölgyi István, Kovács Zoltán, Molnár Sándor, Sovák János) 20
1958. Műegyetemi Athletikai és Football Club (Szabó Miklós, Hecker Gerhard, Berta Hubert, Pintér János) 24
1959. Bp.Honvéd SE (Iharos Sándor, Rózsavölgyi István, Horváth Miklós, Sovák János) 37
1960. Műegyetemi Athletikai és Football Club (Szabó Miklós, Szekeres Béla, Hecker Gerhard, Percze Lajos, Simon Attila) 47
1961. Bp.Honvéd SE (Iharos Sándor, Kiss István, Horváth Miklós, Szerényi János, Sovák János) 36
1962. Bp.Honvéd SE (Kiss István, Iharos Sándor, Sovák János, Horváth Miklós, Szerényi János) 50
1963. Tatabányai Bányász SC (Sovák János, Szentiványi Gergely, Szalai István, Kiss Antal, Papp Béla) 30
1964. Bp.Spartacus SC (Simon Dénes, Pintér János, Schneider Mihály, Kiss István, Witz Ferenc) 28
1965. Vasas SC (Szerényi János, Szentiványi Gergely, Szekeres Béla, Sütő József, Sovák János) 23
1966. Bp.Honvéd SE (Kiss István, Magyar Károly, Szabó János, Jóny István, Szpodnyi Ferenc) 27
1967. Vasas SC (Szerényi János, Szentiványi Gergely, Sütő József, Sovák János, Szekeres Béla) 18
1968. Bp.Honvéd SE (Magyar Károly, Babinyecz József, Játékos Pál, Jóny István, Nagy László) 70
1969. Bp.Honvéd SE (Török János, Szabó János, Jóny István, Magyar Károly, Varga Nándor) 41
1970. Bp.Honvéd SE (Szabó János, Jóny István, Kapás Géza, Magyar Károly, Török János) 45
1972. Bp.Honvéd SE (Török János, Magyar Károly, Szekeres János, Szabó János, Rónaszéki András) 39
1973. Újpesti Dózsa SC (Fancsali András, Tóth Béla, Máthé Sándor, Kerékjártó István, Németh Gyula) 51
1974. Újpesti Dózsa SC (Kerékjártó István, Fancsali András, Németh Gyula, Máthé Sándor, Zemen János) 29
1975. Újpesti Dózsa SC (Kerékjártó István, Fancsali András, Németh Gyula, Zemen János, Tarnóczki István) 25
1976. Ferencvárosi Torna Club (Pfeffer Ottó, Báthori Gábor, Horváth Béla, Hrenek János, Hazai Balázs) 63
1977. Ferencvárosi Torna Club (Horváth Béla, Pfeffer Ottó, Deák Nagy Imre, Szatmári Sándor, Bikszádi György) 69
1978. Ferencvárosi Torna Club (Pfeffer Ottó, Horváth Béla, Brenner Pál, Deák Nagy Imre, Hrenek János) 48


Női bajnokok
Férfi bajnokok
Magyar atlétika honlap